
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Súlyos, harmadfokú égési sérülésekkel szállítottak kórházba egy idős nőt, miután kigyulladt egy ház Gyergyótölgyesen kedd délután. A helyszínre a gyergyóhollói hivatásos és gyergyótölgyesi önkéntes tűzoltók vonultak ki.
2022. szeptember 20., 17:122022. szeptember 20., 17:12
2022. szeptember 20., 19:172022. szeptember 20., 19:17
Tűz ütött ki egy lakóházban Gyergyótölgyesen kedd délután, a gyergyóhollói hivatásos tűzoltóság egy bevetési járművel és egy elsősegély-nyújtó egységgel vonult ki, illetve a gyergyótölgyesi önkéntes tűzoltókat is riasztották.
A tűzesetben egy körülbelül 70 éves nő harmadfokú égési sérüléseket szenvedett testfelülete mintegy ötven százalékán – az arcán és a végtagjain. Őt a maroshévízi kórházba szállítják – adja hírül a Hargita megyei tűzoltóság rövid közleményében.
A kiterjedt sérülések miatt a rohammentő-szolgálat helikopterét riasztották az idős nőhöz, akit így légi úton a hévízi kórház helyett Marosvásárhelyre szállítanak. Mint a tűzoltóság tájékoztatásából kiderül, a tűz egy nyári konyha mintegy tizenhat négyzetméterét emésztette fel, megsemmisültek bútorok és az ott tárolt javak is.
Tojást festenek, kalácsot sütnek és sokan ma is eljárnak locsolni a Székelyhon olvasói közül. A húsvéti kvízre adott válaszok alapján az is látszik, hogy az ünnepi hagyományok továbbra is fontosak, még ha az egyes szokások megélése családonként el is tér.
Az oktatási minisztérium pénteken bejelentette, hogy április 9-re halasztotta a próbaérettségi eredményeinek közzétételét, mert az eredetileg kijelölt határidőhöz képest túl sok dolgozat várt még javításra.
A pénzügyminisztérium jelenleg ügyvédek bevonásával mérlegeli, hogy milyen lépéseket tehet a Pfizer-ügyben, és vizsgálja egy sikeres fellebbezés feltételeit, miközben tárgyalást is kezdeményez a gyógyszervállalattal.
A bukaresti törvényszék pénteken megszüntette Călin Georgescu hatósági felügyeletét abban az ügyben, amelyben a volt államelnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A kormány elfogadta a gázolaj jövedéki adójának átmeneti csökkentéséről, valamint a Románia területén kitermelt kőolaj és az abból előállított energiahordozók értékesítéséből származó bevételekre kivetett szolidaritási hozzájárulásról szóló rendelet.
Elégtelennek tartja az kis- és középvállalkozásokat tömörítő IMM Románia elnöke a gázolaj jövedéki adóját literenként 30 banival csökkentő kormányintézkedést.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
Több mint háromezer lejes pénzbírságot kapott és felfüggesztették a jogosítványát annak a fiatal autóvezetőnek, aki – utasaival együtt – kiült a mozgó jármű ablakába, és úgy bulizott.
Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
szóljon hozzá!