A székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal a közlekedésrendészettel közösen nemrég felszerelte a lakótelepeken a teherautók behajtását tiltó-figyelmeztető táblákat.
2010. április 21., 15:322010. április 21., 15:32
Ennek ellenére a parkolások ügyében nem történt előrelépés: esténként minden második utcában, a járdán, netán zöldövezeten teherjárművek állomásoznak.
Az Udvarhelyi Híradó szerkesztősége az elkövetkezőkben komolyabban odafigyel a teherautós jelenségre, ha törvénytelenül parkoló nagy autót találunk, lefényképezzük, és a fotót közre is adjuk az újságban, sőt, olvasóinkat is arra buzdítjuk, ha lakónegyedükben hasonlót tapasztalnak, küldjenek a járműről egy fényképet.
A témáról bővebben az április 22-ei, csütörtöki Udvarhelyi Híradó napilapban.
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.