
A Constantin Romanu Vivu mellszobor közelében áll majd a Petőfi-szobor
Fotó: Boda L. Gergely
Leleplezik Marosszentgyörgyön szombaton 14 órai kezdettel Petőfi Sándor szobrát, amely a település első magyar köztéri emlékhelye lesz. A jelentős rendezvényre a helyiek mellett magyarországi tisztségviselőket is várnak.
2017. december 06., 17:492017. december 06., 17:49
Jelen lesz a település névadójáról elnevezett lovagrend, a Visegrádi Szent György Lovagrend marosszéki priorátusának képviselete is.
Bálint Károly marosvásárhelyi szobrászművész alkotását a Szent György Gimnázium előtti térre állítják fel az ott már meglévő Constantin Romanu Vivu mellszobor közelében, kulturális szempontból is kiegyensúlyozva ezáltal a községben létező szobrok számát, mondotta el korábban Sófalvi Sándor Szabolcs polgármester.
A szobor látványterve
A szobor közadakozásból készül, hogy minél több helyi, és nem csak, lakos a magáénak érezze ezt az alkotást. Aki szívügyének érezte, hogy anyagilag támogassa a szoborállítást, megtehette november 15-éig. A támogatók névsora megjelenik a szoboravatás alkalmából kinyomtatott Aranykönyvecskében.
Bűncselekményeik büntethetőségének elévülésére hivatkozva a legfelsőbb bíróság elrendelte Sebastian Vlădescu volt pénzügyminiszter és Mircea Geoană sógora, Mircea Ionuț Costea üzletember szabadlábra helyezését.
Ionuț Moșteanu védelmi miniszter kedden kijelentette, hogy az amerikai katonák részleges kivonása nem függ össze Oroszország lehetséges stratégiáival.
Forgalmi változtatásokra számíthatnak a sofőrök Marosvásárhelyen november 6-tól, csütörtöktől, néhány utcát például egyirányúsítani fognak – hívja fel a figyelmet Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala.
Internetes szavazást írtak ki a legszebb Kárpát-medencei magyar településnév cím elnyeréséért. Az anyaország határain kívüli jelöltek körében a háromszéki Angyalos és a csíkszéki Szépvíz egyelőre dobogón áll, de a verseny koránt sem lefutott.
Róma polgármestere, Roberto Gualtieri kedden városi gyásznapnak nyilvánította november 5-ét, szerdát a Torre dei Conti középkori torony részleges összeomlása következtében elhunyt román munkás, Octav Stroici emlékére – írja az EFE hírügynökség.
Egy mezőtóháti kereskedelmi egység tavából májustól szeptemberig mintegy 150 kilogramm halat emeltek ki tolvajok, 15 ezer lejt kárt okozva a tulajdonosnak. Az elkövetőket keddre virradóra érte tetten a rendőrség, ekkor 80 kilogramm halat fogtak ki.
A koalíció az első deficitcsökkentő csomagban 2026-ra befagyasztotta a közalkalmazotti béreket és az állami nyugdíjakat, és ezt a döntést be kell tartani – jelentette ki egy keddi szakkonferencián a pénzügyminiszter.
Megnyirbálta a kormány a jövedelemadóból, a polgármesteri hivataloknak visszaosztott összegeket, ezért a települések kevesebb pénzt kapnak, mint amire számítottak. Marosvásárhely esetében ez az összeg 6,5 millió lejes mínuszt jelent.
A bírák és ügyészek nyugdíjazásáról szóló törvénytervezetről vitáznak keddi tanácskozásukon a koalíció vezetői a kormánypalotában.
Éves összevetésben az idei esztendő első kilenc hónapjában emelkedett Hargita megyében a forgalmi vizsgán átmenő tanulóvezetők aránya – tájékoztatott kedden a vezetői jogosítvány- és gépjármű-nyilvántartó hivatal adatai alapján a prefektusi hivatal.
szóljon hozzá!