A program révén a napokban 14 pályát adnak át
Fotó: Veres Nándor
Százhúsz gyerek fogja használni azt a – magyar kormány támogatásával létrehozott – sportpályát, amelyet a gyergyószentmiklósi Pitypang óvoda udvarán adtak át csütörtökön.
2021. június 24., 19:132021. június 24., 19:13
„Életminőségünk és környezetünk orvossága a mozgás és a sport” – mutatott rá az átadási ünnepségen tartott beszédében Csibi Zsuzsanna, a Pitypang óvoda igazgatónője, aki szerint az intézményben most már megvannak azok az adottságok, amelyek a sportolást, sportoktatást biztosíthatják.
Grezsa István, a Kárpát-medencei óvodafejlesztési program koordinálásáért felelős miniszteri biztos hangsúlyozta, a program révén
Fotó: Veres Nándor
Az elmúlt években felismerték azt, hogy itt számos olyan adottság hiányzik, ami Magyarországon természetesnek számít. Ebből kiindulva kezdték el a magyar innovációnak számító Ovi-Sport pályák létesítését.
– mondta Grezsa István, hozzátéve, hogy talán már itt rúgja a labdát a jövő Puskás Ference, Szalay Ádámja, vagy Buzánszky Jenője.
Fotó: Veres Nándor
Buzánszky Jenő nevét különösen érdemes kiemelni, hiszen az ő szellemi hagyatékának is tekinthető az Ovi-Pályák építése, és számára mindig szívügy volt a határon túli magyarság ügye, valamint a labdarúgás népszerűsítése. A miniszteri biztos rámutatott: „az sem baj, ha nem a magyar, hanem a román válogatottban fociznak majd a mostani gyerekek, hiszen az óvodaprogram nemcsak Kárpát-medencei magyar–magyar összefogásról szól, hanem az adott országok többségi nemzetei felé is szeretné közvetíteni az, hogy egymás terhét hordozva össze kellene végre fogjunk, és a nemzeti türelmetlenségeket felül kell írnia a közös érdeknek. Remélem, ennek az lesz a vége, hogy eljön az idő, amikor már nem fogjuk kifütyülni egymás himnuszát”.
Összesen tizennégy sportpálya létesült abban a programban, amely révén a gyergyószentmiklósi is létrejött, és amelyet az Erdélyért Polgári Egyesület valósított meg. Kátai Attila, az alapítvány elnöke leszögezte, nem baj, ha nem lesz a gyermekből élsportoló, a legfontosabb a mozgás, a labdajátékok megismertetése, megszerettetése. „Legyen mindig gyerekzsivajtól hangos” – tette hozzá.
Fotó: Veres Nándor
Az Erdélyi Magyar Szövetség társelnöke, Mezei János hangsúlyozta: a gyerekek fel fogják ismerni, hogy a labdajátékhoz csapatra van szükség, társak kellenek, akikkel együtt kell működni, egymásra figyelni és segíteni egymást. „Megtanulják, hogy ha máson segítünk, mi is segítve leszünk. Ez a legfontosabb üzenet”.
Az ünnepségen a városvezetést Len Emil alpolgármester képviselte, a felszólalók pedig kiemelték Nagy Zoltán korábbi polgármester szerepét is az óvodafejlesztés megvalósulásában.
„Mi leszünk” – kiáltották kórusban az óvodások arra a kérdésre, hogy kik lesznek majd sportolók, kik fognak gólokat rúgni. A kérdést Molnár Andrea, az Ovi-Sport Közhasznú Alapítvány elnöke intézte hozzájuk, aki elmondta, hogy az alapítványt épp tíz éve, 2011-ben alapította Buzánszky Jenő, a legendás Aranycsapat játékosa.
Fotó: Gergely Imre
Az volt a gondolat, hogy intézményi keretek között honosítsanak meg egyfajta sportágspecifikus testnevelést. Ez a gondolat nőtt nemzeti programmá. Az eseményen jelen volt ifjabb Buzánszky Jenő is.
Egyelőre tisztázatlan okok miatt lekapcsolódott a világítás, félbeszakadt az FK Csíkszereda-Bukaresti Dinamo találkozó a 63. percben.
Bozgorozással, magyarellenes rigmusokkal érkeztek Csíkszeredába a Bukaresti Dinamo szurkolói az FK Csíkszereda elleni szuperligás összecsapásra.
A Dinamo szurkolóinak egy része a stadionon kívül maradt, ezért randalírozni próbáltak, a csendőrség gyorsegysége viszont azonnal közbelépett az FK Csíkszereda-Bukaresti Dinamo Szuperligás mérkőzésen.
Első ligás mérkőzést játszik a Dinamo ellen a tavasszal feljutott FK Csíkszereda. A Csíkszeredába érkezett Dinamo-szurkolók bozgorozva vonultak fel a Decemberi-forradalom utcában és a Temesvári-sugárúton.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok bizalmatlansági indítványát.
A közúti beruházásokért felelős országos társaság (CNIR) bemutatta az A13-as autópálya frissített nyomvonalát a megyei önkormányzatok számára. Közben a geológiai viszonyok felmérése is elkezdődött a hegyvidéki területeken.
Nyomravezetői díjat ajánl fel a rendőrség annak, aki információkkal segíti Emil Gânj megtalálását. A mezőméhesi gyilkosság gyanúsítottját napok óta keresik a hatóságok.
Még az elterelést követően sem valószínű, hogy iható lesz a Korond-patak vize, hiszen annak a beszakadt bányán felüli szakaszán is magas sókoncentrációt mértek. Erről és munka haladásáról tájékozódhattunk hétfőn a munkatelepen.
Teherautó ütközött személyautóval hétfőn délután Maros megyében, Nagykenden. A balesetben ketten sérültek meg, de csak egyikük életét sikerült megmenteni.
Az elnöki hivatal honlapján megtalálható dokumentum szerint az elnöknek van egy 7460 négyzetméteres telke Brassó megyében, amelyet 2007-ben vásárolt, és egy 1986-ban gyártott Citroen márkájú autóval is rendelkezik.
1 hozzászólás