
Két személyautó ütközött össze Ádámos község területén
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Két súlyos közlekedési baleset is történt péntek este Maros megyében. A sérültek között egy kiskorú is van.
2022. augusztus 05., 09:312022. augusztus 05., 09:31
Kisbusz ütközött egy személyautóval péntek este Balavásáron. A baleset következtében tizenegy személy, köztük egy 12 év körüli kiskorú is megsérült. A rohammentő-szolgálat (SMURD) tíz sérültet a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba szállított.
A rendőrség tájékoztatása szerint egyik gépkocsivezető sem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően. A személygépkocsit egy 53 éves, Hunyad megyei férfi vezette, a kisbusz magyarországi rendszámú.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Ugyancsak pénteken, a késő esti órákban történt Ádámos község területén az a baleset, amely során két személyautó ütközött össze. A baleset következtében egy személy életveszélyesen, egy másik személy pedig könnyebben megsérült. Mindkettejüket a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Kórház sürgősségi osztályára szállították.
A kormány vasárnap egy sor pontosítást közölt az ingatlanokra (épületek, telkek) és járművekre megszabott adók és illetékek emeléséről szóló döntéssel kapcsolatban.
A Maros és Hargita megyéket is átszelő 15-ös országúton átfogó megelőző rendőrségi akció zajlott vasárnap. Az akció célja a közúti biztonság növelése és a közlekedési balesetek fő kiváltó okainak megelőzése volt.
Közel 550 sofőr gépkocsivezetői jogosítványát vonták be szombaton a rendőrök, ezek közül 129-et gyorshajtás, 58-at alkohol hatása alatti vezetés miatt – közölte vasárnap az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR).
Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.
Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.