A turisztikai szakember szerint Görögországot cserélték fel Tusnádfürdőre idén. Archív
Fotó: Kristó Róbert
Van olyan turisztikai egység, ahol tavalyhoz képest még nőtt is a forgalom idén, általánosságban azonban nem ez a jellemző a Hargita megyei üdülőtelepüléseken: lényegesen csökkent a vendégek száma, kevesebbet is költenek, és megváltoztak az igényeik.
2020. július 25., 20:222020. július 25., 20:22
A turisztikai egyesületek képviselői szerint az elmúlt év azonos időszakához képest legfeljebb 50, 60, esetleg 70 százalékos az idegenforgalom a Hargita megyei üdülőtelepüléseken. „Félig-meddig” újraindult a turizmus, a gyógykezelések júniusi újraindításának az engedélyezése sokakat vonzott Tusnádfürdőre is, ennek ellenére viszont összehasonlíthatatlan idegenforgalmi szempontból az idei nyár a tavalyival – számolt be tapasztalatairól Molnár Ákos, a Tusnádfürdői Turisztikai Egyesület vezetője.
A gyógykezelések általában hatnaposak, ezért a kisvárosba gyógyüdülés céljából érkezők által ott töltött vendégéjszakák száma nem változott, illetve jellemző még a hétvégi turizmus is, azt vették észre azonban, hogy
– magyarázta a turisztikai szakember, megjegyezve, hogy ennek köszönhetően például a kempingben, ahol kis házakban szállhatnak meg a vendégek, tudomása szerint idén nagyobb a vendégek száma, mint más években.
A gyógykezeléseket végző egységekben a forgalom mintegy 60–70 százalékos, összevetve az előző évek adataival. „Nagyobb bajok ott vannak, ahol medence és spa van, mert ezeket a beltéri medencéket még nem lehet megnyitni. Nem nyithatott ki még a városi wellnessközpont sem, és ami mindenkinek nagy nehézséget okoz az, hogy a vendéglőknek csak a teraszai nyithattak ki, illetve a vendégeket csak szobaszervíz-rendszerben lehet kiszolgálni” – sorolta a problémákat Molnár Ákos. Kérdésünkre viszont arról is beszámolt,
Azt nem tudná megmondani, hogy mekkora az ilyen turisták részaránya, de ő is hallotta vendégektől, hogy Görögországot cserélték fel Tusnádfürdőre idén.
A veszélyhelyzet meghosszabbítása miatt Parajdon nem úgy alakult az idegenforgalom, ahogyan remélték a vendéglátóhelyek működtetői. Moldován László, a Sóvidék-Hegyalja Turisztikai Egyesület vezetője ugyanakkor arról is beszámolt, érződik, hogy
A sóbánya megnyitása óta nőtt az idegenforgalom a településen, és a kötött idejű gyógykezelések miatt a gyógyüdülésre érkezők ott-tartózkodásának az ideje sem csökkent, azonban a csak kikapcsolódás céljából érkezők körében idén jellemzővé vált az, hogy csak egy napra látogatnak az üdülőtelepülésre, egy részük nem is száll meg ott, hanem hazautazik a nap végén. Kiesést okoz a turisztikai egységek számára az is, hogy
– folytatta a turisztikai egyesület vezetője.
Szegényes szezon. Kevesebben jönnek és kevesebbet is költenek a turisták idén. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Parajdon jelenleg mintegy 50–60 százalékos az idegenforgalom az előző évekhez mérve, a turizmusból élők abban reménykednek, hogy hamarosan megszűnik a veszélyhelyzet, és augusztusban, szeptemberben nőni fog az idegenforgalom. Moldován László tudomása szerint a közeli Szovátán valamivel jobb a helyzet – részben a Medve-tó miatt is. Parajdon a wellnessközpont sem nyithatott ki, de a településen élők bíznak benne, hogy a hatóságok hamarosan feloldják ezt az állapotot és a központ megnyitása további látogatókat vonz majd az üdülőtelepülésre.
Moldován László tapasztalata szerint a rövid látogatások mellett másban is változtak a turisták igényei. Jó hír – mondta –, hogy egyre többen használják a sóvidéki túraútvonalakat, idén a turisták döntő többsége meglátogatta a Só-szorost, aktívan nyaralnak, szívesen vannak a természetben.
Örvendetes ugyanakkor – folytatta –, hogy elkészült Via Transilvanica túraútvonal sóvidéki szakasza, és azt is elkezdték használni már a gyalogos és kerékpáros túrázók. A Via Transilvanica turisztikai útvonal egyébként egész Romániát átszeli, köztük Hargita és Maros megyét is. Hargita megyei nyomvonala a Mária-utat követi, és a hónap végéig a teljes megyei szakasza elkészül és átadásra kerül. A túraútvonal Maros és Hargita megyei szakasza érinti Segesvárt, Szászkézdet, Szovátát, Parajdot, Korondot és Székelyudvarhelyt is.
Letette a hivatali esküt vasárnap reggel az alkotmánybíróság három új bírája, Mihai Busuioc, Asztalos Csaba és Dacian Cosmin Drago
Arad megyére is kiterjesztették a hatóságok a Maros megyei Mezőméhesen történt gyújtogatás és gyilkosság elkövetésével gyanúsított Emil Gânj keresését.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
A koalíciós pártoknak tárgyalóasztalhoz kell ülniük és sokkal komolyabban meg kell vitatniuk, hogy kinek mekkora részt kell vállalnia a deficitcsökkentés terhéből – véli a Szociáldemokrata Párt (PSD) főtitkára, Paul Stănescu.
Bármilyen nőgyógyászati műtétet el tudnak végezni a csíkszeredai kórházban, hiszen rendelkezésre áll a tudás és a felszereltség. A nőgyógyászat kérdéseiről, a szűrővizsgálatokról és a műtéti lehetőségekről dr. Horvát Zalán szakorvos beszélt.
Múlt héten elhagyta a bűvös 1 milliós nézőszámot a Hogyan tudnék élni nélküled?. Ehhez a számhoz az erdélyi nézők, mint egy 120 ezer nézővel járultak hozzá.
Megválasztották Ilie Bolojant a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé az alakulat szombati rendkívüli tisztújító kongresszusán.
Sok romániai alkalmazott nemcsak a pénz, hanem a lelki nyugalom miatt váltana munkahelyet. Egy friss felmérés szerint többségük elégedetlen a jelenlegi fizetésével, és komoly pszichés nyomás nehezedik rájuk.
Az elnök a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli tisztújító kongresszusán mondott beszédében rámutatott, Romániának van jövője, és ez nem 20-30 év múlva, hanem várhatóan 2-3 évig tartó korrekciós időszak lejártával érezhető lesz.
Egy 32 éves motoros életét vesztette, és egy 15 éves fiatalkorú megsérült egy súlyos közúti balesetben szombat hajnalban a Kolozs megyei Magyarkapus településen.
szóljon hozzá!