
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy személygépjármű és két motorkerékpár ütközött össze vasárnap délután Bodzakraszna közelében, a balesetben ketten megsérültek – adja hírül a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
2024. július 21., 18:502024. július 21., 18:50
Egy 31 éves, Brassó megyei nő személygépkocsijával a 10-es országúton haladt Bodzaforduló felől Brassó irányába, vasárnap 13 óra körül, amikor áthajtott a szemközti sávba és összeütközött két motorkerékpárral. Az ütközés következtében egy 41 és egy 42 éves férfit, a motorkerékpárok vezetőit a helyszínen orvosi ellátásban részesítették és további kivizsgálásra kórházba szállították.
Valamennyi sofőrnél alkoholszondás vizsgálatot is végeztek a hatóságiak, amely kimutatta, egyikük sem fogyasztott szeszes italt a balesetet megelőzően.
A baleset körülményeit vizsgálják, és eljárás indult gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt.
Egy nappal korábban szintén Kovászna megyében, Maksa közelében halálos kimenetelű motoros baleset történt, miután a motorbicikli vezetője előzésbe kezdett és összeütközött a szemközti sávban közlekedő gépjárművel.

Halálos kimenetelű motoros baleset történt a 11-es országúton, Maksánál szombaton délután, melynek nyomán egy kiskorú is megsérült. Néhány órával a tragédia előtt a közeli Kökösnél három autó ütközött össze.
Csalásra figyelmeztet az Országos Közúti Infrastruktúrát Kezelő Társaság: az utóbbi időszakban megszaporodtak azok a hamis üzenetek, amelyek az intézmény nevében pénzt akarnak kicsalni az autósoktól.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden este kijelentette, hogy a kormánynak a korábbi döntését felülvizsgálva a felére kellene csökkentenie helyi adókat és illetéket, mert „nem lehet a nép ellenében kormányozni”.
Noha az európai uniós elvárásoktól messze elmarad a hulladék-újrahasznosítás aránya Hargita megyében, a gyergyóremetei hulladéklerakó láthatóan nagyot javított a megye hulladékgazdálkodási adatain. A települések között viszont nagy különbségek vannak.
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője, Csoma Botond szerint jelenleg egyetlen pártnak sem érdeke a kormány megbuktatása, mert „ebben a Románia számára sorsdöntő időszakban” senkinek sem áll érdekében a kormányválság.
A gyermeknevelési díj egészségbiztosítási járulékkötelezettségének (CASS) eltörlését sürgette kedden a Facebook-oldalán a munkaügyi miniszter.
A Országos Kifizetési és Szociális Felügyeleti Ügynökség (ANPIS) kedden bejelentette, hogy ebben a hónapban korábban utalják a szociális juttatásokat, mivel február 8., a megszokott kifizetési nap vasárnapra esik.
Hivatalos lépéseket tesznek a kormánynál az adóterhek mérséklése érdekében: a helyi adók felülvizsgálatát kezdeményezik – jelentette be az RMDSZ. A szövetség szerint a kormány sürgősségi kormányrendelettel lépni tud.
Idén januárban 33 százalékkal kevesebb új autót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 első hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) kedden közzétett előzetes adataiból.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint Ilie Bolojan miniszterelnök megszorító intézkedései az ország stabilitásának legfőbb pilléreit gyengítik.
A várakozás, bizakodás ellenére úgy tűnik, nincs lehetőség arra, hogy a helyi önkormányzatok csökkentsék a 2026-os évre vonatkozó helyi adók mértékét. A pénzügyminisztérium álláspontja szerint ez törvénybe ütköző lenne.
szóljon hozzá!