
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy személygépjármű és két motorkerékpár ütközött össze vasárnap délután Bodzakraszna közelében, a balesetben ketten megsérültek – adja hírül a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
2024. július 21., 18:502024. július 21., 18:50
Egy 31 éves, Brassó megyei nő személygépkocsijával a 10-es országúton haladt Bodzaforduló felől Brassó irányába, vasárnap 13 óra körül, amikor áthajtott a szemközti sávba és összeütközött két motorkerékpárral. Az ütközés következtében egy 41 és egy 42 éves férfit, a motorkerékpárok vezetőit a helyszínen orvosi ellátásban részesítették és további kivizsgálásra kórházba szállították.
Valamennyi sofőrnél alkoholszondás vizsgálatot is végeztek a hatóságiak, amely kimutatta, egyikük sem fogyasztott szeszes italt a balesetet megelőzően.
A baleset körülményeit vizsgálják, és eljárás indult gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt.
Egy nappal korábban szintén Kovászna megyében, Maksa közelében halálos kimenetelű motoros baleset történt, miután a motorbicikli vezetője előzésbe kezdett és összeütközött a szemközti sávban közlekedő gépjárművel.

Halálos kimenetelű motoros baleset történt a 11-es országúton, Maksánál szombaton délután, melynek nyomán egy kiskorú is megsérült. Néhány órával a tragédia előtt a közeli Kökösnél három autó ütközött össze.
A hadsereg radarrendszere vasárnap délután egy drónt észlelt az ukrán-román folyami határ közelében. A helyzet megfigyelésére 15 óra 17 perckor felszállt két F-16-os vadászgép a borceai 86-os légibázisról.
Több mint 4,29 millió lej értékben szabott ki bírságokat és összesen 570 járművezetői engedélyt vont be a Román Rendőrség az elmúlt 24 órában, miközben több ezer járművet és személyt ellenőriztek a Blocada elnevezésű országos akció során.
Székelyföldet is eléri az országos hőhullám: Maros megyében kedd reggelig narancssárga hőségriasztás van érvényben, miközben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) augusztus 6-áig meghosszabbította a rendkívüli melegre vonatkozó előrejelzését.
Miközben Magyarországon vasárnapra teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű a Duna rekordalacsony vízállása miatt, Romániában is egyre súlyosabbá válik a helyzet.
Vasárnap hajnalban lekapcsolták a Paksi Atomerőmű utolsó előtti termelőegységét a Duna alacsony vízállása miatt. Magyar Péter szombat éjszakai bejelentése szerint vasárnap folyamán az utolsó blokkot is leállítják.
A rendőrök büntetőeljárást indítottak a pénteki câmpulungi közúti baleset ügyében, amelyben egy személy életét vesztette, 13 pedig megsérült.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
szóljon hozzá!