Fotó: Botoșani megyei tűzoltóság Facebook-oldala
Két ember meghalt, négyen pedig megsérültek egy közúti balesetben péntekre virradóan Botoșani megyében.
2025. június 20., 09:402025. június 20., 09:40
2025. június 20., 09:462025. június 20., 09:46
A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint az E58-as úton, Bălușeni település közelében történt balesetben a Botoșani megyei mentőszolgálat egy mentőautója és egy személyautó volt érintett.
Utóbbi sofőrje és a mellette ülő utas – egy 18 és egy 21 éves fiatalember – a helyszínen életét vesztette.
A személyautó két másik utasa – egy 17 és egy 21 éves fiatalember –, valamint a mentőautó sofőrje és az asszisztensnő megsérültek, mindannyiukat kórházba szállították – írja az Agerpres hírügynökség a katasztrófavédelem tájékoztatására hivatkozva.
Az aradi vértanúk, a barcaföldvári haláltábor községbeli áldozatai és az 1956-os forradalom hősei előtt hajtottak fejet október 19-én, vasárnap Gelencén. A hármas megemlékezést kopjafaavatás, koszorúzás, ünnepi műsor tette meghitté.
A bukaresti tömbházrobbanás után összesen 324 személy részesült tanácsadásban, és 82 személynek biztosítottak szállást hat hotelben – tájékoztatott vasárnap a Facebook-oldalán a főpolgármesteri hivatal.
Ünnepelt és emlékezett Csíkcsicsó közössége a hétvégén: a káposztafesztivál mellett vasárnap kopjafát avattak a tavaly elhunyt Potápi Árpád János államtitkár emlékére, és szalagot vágtak az ősszel birtokba vett, újonnan épült Pillangó óvodánál.
Marilyn Monroe felfedezője, a 20. századi divat- és művészi fotózás úttörője, de mindenekelőtt az alázatos és igényes munka híve volt Dienes Andor. A fotóművész tiszteletére vasárnap avattak emléktáblát szülővárosában.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes azt szeretné, hogy Romániában a jelenlegi 70 év fölé emelkedjen a várható élettartam, de ehhez szerinte a romániaiaknak többet kellene sportolniuk.
Újból lehűlt az idő, az ország több pontján is fagypont alá süllyedt a hőmérséklet vasárnap hajnalban.
Robbanás történt vasárnap reggel egy besztercei tömbházban, senki nem sérült meg – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Meghibásodott gázvezetékhez riasztották a tűzoltókat szombaton este a Maros megyei Szászbogácsra, az eset miatt öt házból költöztették ki ideiglenesen a lakókat – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy csatornába esett kutya miatt riasztották a tűzoltókat a marosvásárhelyi várhoz szombaton este – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 14 óra 31 perckor Vâlcea megyében, a Fogaras-Câmpulung szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).