Fotó: gov.ro
Ilie Bolojan kormányfő pénteken kijelentette, hogy jövő héten fogják bemutatni a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, és nagy valószínűséggel kétkulcsos áfa (TVA) bevezetése mellett fog dönteni a kabinet.
2025. június 27., 17:512025. június 27., 17:51
A kormányülés utáni sajtótájékoztatón a miniszterelnök hangsúlyozta, hogy Románia gazdasági szempontból súlyos helyzetben van – írja az Agerpres.
„Abban a helyzetben vagyunk, hogy elő kell készítenünk egy adóügyi intézkedéscsomagot. Ezt a csomagot a jövő héten jelentjük be, és megvitatjuk az érdekeltekkel is” – mondta Bolojan. Rámutatott,
Az erről szóló döntést is a jövő héten jelentik be az indoklással együtt – tette hozzá.
A miniszterelnök a bérpótlékokkal kapcsolatban hangsúlyozta, hogy ezek nyújtásához egyértelmű teljesítménykritériumok szükségesek, amelyeket a következő időszakban fognak elemezni.
A kabinet első olvasatban tárgyalta a közalkalmazottak bérpótlékáról szóló sürgősségi rendelet tervezetét pénteki ülésén.
Több mint 9000 nyolcadik osztályt végzett diák vett részt pénteken a kisebbségek anyanyelv- és irodalom írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Tetőket és autókat rongált meg, és több fát is kidöntött a viharos szél Maros megyében. A tűzoltók megfeszített erővel dolgoznak a károk elhárításán. A vihar közben Udvarhelyszéket is elérte.
Hivatalosan is legionárius propaganda terjesztésével gyanúsították meg pénteken a legfőbb ügyészség ügyészei Călin Georgescut, amiért a választási kampányban egy tévéműsorban a Vasgárda egykori vezetőjétől, Corneliu Zelea Codreanutól idézett.
A közelgő viharoktól tart a Salrom vezetősége, illetve a beszakadt parajdi bányafödémnél dolgozó kivitelező, hiszen a megáradó patakok kárt tehetnek a munkatelepen, valamint a Korond-patak sótartalmának növekedését is eredményezhetik.
Nicușor Dan államfő hétfőre összehívta a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését, amelyen a parajdi bányakatasztrófáról is tárgyalni fognak.
Zivataros időjárásra figyelmeztető előrejelzéseket bocsátott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat. Emellett újabb kánikulára is figyelmeztetnek, ez azonban az ország déli részére érvényes.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Călin Georgescu pénteken megjelent a legfőbb ügyészségen, ahol az Agerpres információi szerint ki fogják hallgatni, amiért a választási kampányban egy tévéműsorban a Vasgárda egykori vezetőjétől, Corneliu Zelea Codreanutól idézett.
Termál Liget Szentegyháza néven indul újra az egykori Szentegyháza Gyöngyeként ismert szentegyházi termálstrand a hétvégén. A strandot az önkormányzat peres úton kapta vissza.
szóljon hozzá!