Fotó: Bereczky Sándor
Maros megye fejlesztésére az elmúlt 4 évben több mint 27 nagy európai pályázati forrást mozgósítottunk. Ezek egy részét az úthálózat korszerűsítésére fordítottuk.
2024. április 16., 15:362024. április 16., 15:36
A 2020–2024 közötti időszakban több mint 150 km-nyi megyei útra került új aszfaltréteg.
Mindkét útszakasz esetében szélesítettük az utat, új aszfaltszőnyeget fektettünk le és korszerűsítettük a bekötőutakat, hidakat és az út melletti buszmegállókat is.
Befejeződött a Beresztelke–Sárpatak–Vajdaszentivány, valamint az Erked–Szederjes közötti megyei útszakaszok kiszélesítése, újraaszfaltozása. A Marosvásárhely–Jedd–Nyomát közötti szakaszon útszélesítési munkálatok zajlanak. Néhány héten belül itt is biztonságosabb körülmények között lehet közlekedni.
– nyilatkozta Péter Ferenc, a Maros Megyei Tanács elnöke.
Megyeszerte, a több mint 700 km-es úthálózat fenntartása és folyamatos karbantartása mellett,
Így például a megyei önkormányzatnak megnyert pályázata van a Marosvásárhely–Mezőbánd közötti út korszerűsítésére is.
„És itt nem állunk meg. Az európai támogatásokkal mi mindig hatékonyan éltünk, látszik, hogy ezek a pénzek nagyon hasznosak voltak, mindig jó helyre kerültek.
Egységben, és a stabilitást megtartva tudjuk csak fejleszteni otthonunkat” – emelte ki Péter Ferenc, a Maros Megyei Tanács elnöke.
Maros Megye Tanácsa
Sajtóiroda
(X – Fizetett hirdetés)
Növelték az ivóvízosztó-pontok számát a parajdi sóbánya katasztrófa miatt megemelkedett sótartalmú Kis-Küküllő folyó menti településeken. Jelenleg 47 helyen lehet ivóvízhez jutni.
A Magyar Érdemrend Tisztikeresztjével tüntették ki Sárkány Árpádot, nemzetközileg ismert vadgazdálkodási és vadászati szakembert pénteken. Az állami kitüntetést Semjén Zsolt, Magyarország miniszterelnök-helyettese adta át Sepsiszentgyörgyön.
Szép idő, jó ütem és közösségi élmény jellemzi az idei székelyudvarhelyi zarándoklatot, amely péntek reggel indult útnak a csíksomlyói pünkösdi búcsúba.
Háromszázharminckét millió forint sorssegély érkezik Székelyföldre a parajdi katasztrofális helyzet kezelésére – közölte a nemzetpolitikáért felelős államtitkár pénteken a közöségi oldalára feltöltött videójában.
Három házkutatási parancsot hajtottak végre bizalommal való visszaélés gyanúja miatt Marosvásárhelyen pénteken.
Tovább keresik azt a kislányt, aki csütörtök délután a Nagy-Küküllőbe eshetett Betfalvánál.
Elindult a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói búcsúba, Erdélybe pénteken hajnalban – tájékoztatta Petrus György, az utazást szervező Kárpáteurópa Utazási Iroda vezetője az MTI-t.
Kánikulára figyelmeztető előrejelzéseket bocsátott ki pénteken a következő napokra az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az ügyvivő kormány abszolút prioritásként kezeli a parajdi helyzetet – jelentette ki csütörtök este Cătălin Predoiu ügyvivő miniszterelnök az Antena 3 CNN televíziónak adott interjúban.