Besenyei Sarolta főszervező
Fotó: Haáz Vince
Mintegy háromszáz magyarországi, erdélyi, felvidéki, valamint vajdasági vállalkozót várnak a St. Georgius Manager Club és a CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. marosvásárhelyi irodája által szervezett Kárpát-medencei Magyar Vállalkozói Konferenciára. A rendezvény helyszíne a marosvásárhelyi Kultúrpalota lesz, időpontja november 16–17.
2023. november 09., 12:362023. november 09., 12:36
2024. január 22., 13:572024. január 22., 13:57
A Kárpát-medencei Magyar Vállalkozói Konferencia – a korábbi évekhez hasonlóan – idén is magyarországi, erdélyi, felvidéki, valamint vajdasági vállalkozók részvételével zajlik, lehetőséget biztosítva a Kárpát-medencén átívelő gazdasági és szakmai együttműködések szorosabbra fűzésére, az együttműködések körének kiszélesítésére.
Az eseményen a résztvevők átfogó képet kapnak a Kárpát-medence gazdasági helyzetéről, aktualitásairól, illetve a jövőbeli lehetőségeiről, szinte valamennyi iparágat lefedve.
Bővebb információt a St. Georgius Manager Club Facebook- oldalán lehet találni; regisztrálni is ott lehet.
Noha az iskolai panaszládákat nem használták gyakran a diákok mindeddig, tudatosítani kell bennük, hogy lehetőségük van névtelenül jelenteni a bántalmazást, droghasználatot. Nemcsak ők, hanem szülők, iskolai alkalmazottak is anonim jelezhetik ezeket.
Rakonczay Gábor extrém sportoló, kétszeres Guinness világrekorder és többszörös magyar rekorder érkezik erdélyi előadássorozatra szeptember elején.
A legfelsőbb bíróság megtámadja az alkotmánybíróságon a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezetet, amelyért a kormány felelősséget vállalt a parlamentben – értesült csütörtökön az Agerpres hírügynökség.
Sérülést és komoly károkat okozó baleset történt szerda délután Kápolnásfaluban. Egy ittasan vezető személy ütközött kerítésnek, majd egy fának.
Kánikulára figyelmeztető előrejelzéseket adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A csíksomlyói Szék útján tűnt fel egy medve, amiről RO-Alertben is figyelmeztették a csíkszeredaiakat szerdán, éjfél után.
Idén augusztusban 4 689 262 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 4199-cel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2770 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) csütörtökön közzétett adataiból.
Közvitára bocsátotta szerdán az oktatási tárca a másodikosok, a negyedikesek és a hatodikosok országos képességfelmérő vizsgáinak menetrendjéről szóló miniszteri rendeletet.
Az Európai Unió képviselői és a brüsszeli tárgyalópartnerek nagyon elégedettek a jelenlegi kormánnyal és azzal, ahogyan kitart a népszerűtlen intézkedések mellett – nyilatkozta Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A koalíciós pártok nem mérlegelik az általános áfakulcs 23–24 százalékra emelését – jelentette ki szerdán Cernavodán Nicușor Dan államfő.
szóljon hozzá!