Fotó: Erdély Bálint Előd
Korábbi udvarhelyszéki akciójuk folytatásaként további kétszáz Hargita megyei vállalkozónak biztosíthat ingyenes honlapkészítést a Hargita Business Center.
2020. november 03., 17:412020. november 03., 17:41
A Honlapom a holnapom elnevezésű, nyári kezdeményezésük részeként összesen ötven vállalkozónak biztosítanak ingyenesen online elérhetőséget – néhány weboldal már el is készült –, amit az indokolt, hogy egy felmérés szerint az udvarhelyszéki cégek hetven százaléka nem rendelkezik ezzel – fejtette ki egy keddi sajtótájékoztatón Szakács-Paál István, a Hargita Business Center (HBC) igazgatója. Ezt a lehetőséget terjesztették most ki Hargita megyei szintre, Hargita Megye Tanácsa, illetve Hargita Megye fejlesztési Ügynökségével együttműködve.
Az új projekt részeként
összesen 500 ezer lej értékben. A cégeket pályázat útján választják ki, amelyeket e hónap végéig lehet benyújtani. Erről bővebb információk ezen az oldalon olvashatók. A nyertes pályázók egy minikonferencián is részt vehetnek, amint enyhülnek a járványügyi óvintézkedések, ahol megtanulhatják, hogy miért fontos számukra az online felület, mit jelent az online marketing, és hogyan változtathatnak az elkészített honlapon, ha szükségét látják.
Borboly Csaba, a megyei tanács elnöke kijelentette, fontosnak tarja, hogy intézményük támogassa a gazdasági szereplőket, amelyek közül a kis- és középvállalkozók szorulnak a legtöbb segítségre. Ez a most meghirdetett program lényege is.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Bíró Barna Botond, a megyei önkormányzat kinevezésre váró alelnöke gratulált a HBC-nek a vállalkozók megsegítése érdekében vállalt erőfeszítésekért. Rámutatott, különösen most van szükség erre, amikor a járványügyi helyzet miatt sokan nagy kihívásokkal küzdenek. Úgy érzi, hogy most, amikor egyre kevesebb lehetőség van a személyes találkozásokra, elmaradnak a különböző kiállítások, ahol bemutatkozhatnának a vállalkozók, különösen fontos, hogy a vállalkozók behozzák a gazdasági verseny szempontjából fontos lemaradásokat. Ilyen például a virtuális elérhetőség biztosítása is, hiszen Romániában folyamatosan növekszik az online értékesítések száma.
A hajnali szeizmikus mozgás után újabb, ezúttal a Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt vasárnap 14 óra 39 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A határhoz közeli ukrajnai célpontokat ért eddigi orosz dróntámadások több mint 50 százaléka során hullottak dróndarabok román területre – közölte vasárnap az Agerpres kérdésére a védelmi minisztérium.
Döntő hatása lesz a diaszpóra szavazatainak a szeptember 28-i moldovai parlamenti választásokon a Moldovai Köztársaság jövőjére és Románia biztonságára – állapította meg vasárnap egy Facebook-bejegyzésben Traian Băsescu.
Három személy került 24 órás őrizetbe a halálos áldozattal járó szombati craiovai tömegverekedés résztvevői közül. Az ügyészség az előzetes letartóztatásukat indítványozza a Dolj megyei törvényszéknek – számolt be vasárnap a Dolj megyei rendőrség.
Hidegfront éri el nyugat felől az országot vasárnap, záporokra, zivatarokra kell számítani, egyes régiókban a szél is felerősödik – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat figyelmeztető előrejelzéséből.
A koalícióban nem született semmilyen döntés az alapélelmiszerek kereskedelmi árréséről – közölte szombat este a Facebook-oldalán Adrian Câciu, aki szerint a kormányszóvivő nyilvános bocsánatkéréssel tartozik a téves tájékoztatásért.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 2 óra 22 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nem kell aggódni, itt vannak, csak épp a streamingplatformok inkább az új produkcióikat ajánlják. De mi van akkor, ha egy régi, kedvenc sorozatunkat néznénk újra Netflixen? Akkor bizony sokszor csalódás érhet.
Felszállt szombaton 18 óra 5 perckor a fetești-i támaszpontról a román légierő két F-16-os vadászgépe megfigyelni Románia légterét, miután Oroszország drónokkal támadta Ukrajna dunai kikötőit – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Daniel David oktatási miniszter szombaton kijelentette, hogy lemond, ha a parlament elfogadja a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) egyszerű indítványát.
szóljon hozzá!