Székelyudvarhelyen március 18-tól látnak hozzá a tavaszi nagytakarításnak. Archív
Fotó: Erdély Bálint Előd
Megkezdik hétfőn a lakótelepek tavaszi portalanítását, takarítását Székelyudvarhelyen. A munkálatok zavartalan működése érdekében az illetékesek arra kérik a lakókat, hogy szabadítsák fel az utcákat a parkoló autóktól.
2024. március 16., 14:532024. március 16., 14:53
A Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség közleménye szerint a lakónegyedek tavaszi takarítására hétköznapokon reggel 7 és délután 1 óra között zajlik, a munkálatokat megelőző napon a helyi rendőrök hangosbemondóval fogják értesíteni az érintett utcák lakóit. A közleményben kitérnek arra, hogy
A program szerint
hétfőn az Építők, a Szabók, az Asztalosok illetve a Kós Károly utcák takarítását végzik,
kedden a Győzelem – a Forrás és a Lakatosok utcák közötti szakasz kerül sorra, illetve a Lakatosok és a Cipészek utca is megtisztul.
A szerdai program szerint a Győzelem utca – a Kisköved és a Forrás utcák közötti szakaszt, valamint a Kisköved és a Céhek utcát portalanítják,
míg csütörtökön a Virágok sétány, a Téglavetők bejárat, az Ifjúság bejárat, a Gyepes bejárat, a Haáz Rezső utca és a Forrás utca lesznek soron.
Pénteken a Győzelem utca – a Virágok sétány és a Kisköved utca közötti szakasz, a Győzelem utca – a Kisköved és a Gábor Áron utcák közötti szakasz, illetve a Függetlenség sugárút – a Győzelem és a Tábor utcák közötti szakasz takarítására kerül sor.
A portalanítás március 25-én, hétfőn is folytatódik a Függetlenség sugárút – a Tábor és a József Attila utcák közötti szakaszon, illetve az Ady Endre utca – a Tábor utca és a Függetlenség sugárút közötti szakaszon.
Kedden a Tábor utca – a Függetlenség sugárút és a Bethlen Gábor utcák közötti szakasz, valamint a Szarkakő, a Testvériség és a Béke utcák, valamint a Tavasz sétány tisztul meg.
Szerdán Szent János, a Rózsa, illetve a Szentimre utcák, csütörtökön pedig a Kiss Gergely utca, a csereháti rész – a Marin Preda Elméleti Líceum és a Kiss Gergely utca közötti szakasz, illetve a Kuvar, a Csere és az Imecs László őrmester utca szakaszon fognak dolgozni a portalanításon.
Egyértelművé vált, hogy az Urbana Rt. nem tette meg azokat az elengedhetetlen lépéseket, amelyek javították volna a működés hatékonyságát, a gazdaságosságot és a szolgáltatás színvonalát. Lemondások és visszahívások a vezetőtanácsban.
Kamionnal ütközött egy autóbusz péntek délután a Iași megyei Lețcani településen. Tizennégy felnőttet és három kiskorút szállítottak kórházba.
Lemondott bukaresti főpolgármesteri tisztségéről a Románia elnökévé választott Nicușor Dan, a főváros képviselő-testülete pedig a nemzeti liberális párti alpolgármestert, Stelian Bujduveanut választotta ügyvivő főpolgármesterré.
Két hét alatt nagyot változott a politikai helyzet Romániában, az esélytelennek tartott jelölt végül legyőzte ellenfelét. A végeredményhez hozzájárultak a romániai magyarok is.
Ezer lejre bírságoltak az állatrendőrség egy csíkszentsimoni személyt, mert hatósági engedély nélkül tartott fogságban egy őzet – közölte pénteken a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyár egyik legmeghatározóbb gyergyószentmiklósi közösségi eseménye, a FeltöltŐ Keresztény Zenei Fesztivál idén június 19. és 22. között várja a látogatókat. Az idei rendezvénysor a szabadság témája köré épül.
Csaknem hatszáz sepsiszentgyörgyi diákot búcsúztattak el pénteken a belvárosi református templomban megszervezett ökumenikus istentiszteleten. A ballagók útravalója bátorság, szeretetet, és tisztesség.
Megérte részt venni – így értékelték a csíkszeredai diákok az első pályabörzét. Az Erőss Zsolt Arénában ugyanis amellett, hogy több munkaadó kínálta pénteken a szabad állásait, a Hargita megyei középiskolák is népszerűsítették szakjaikat.
Csapadékos idővel búcsúzik a május, de júniustól szárazabb, az évszakra jellemző időjárás várható, a sokéves átlagnak megfelelő hőmérsékletekkel – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat május 26-tól június 23-ig érvényes előrejelzéséből.
Nicușor Dan arra számít, hogy legtöbb négy héten belül lezárulnak a kormányalakítási tárgyalások.
szóljon hozzá!