
Képünk illusztráció
Fotó: Tamás Attila
Mintegy 20 millió facsemetét tervez elültetni az országos erdőgazdálkodási társaság, a Romsilva a tavaszi erdősítési kampányában és 9643 hektárnyi területen végeznek erdőfelújítást.
2023. március 15., 15:422023. március 15., 15:42
Az intézmény szerdai tájékoztatása értelmében 6766 hektáron a természetes regenerálódást segítik elő, 2877 hektáron mesterséges erdőfelújítást végeznek. Ugyancsak a tavaszi erdősítési kampány keretében 1997 hektáron végeznek majd pótlást, további 537 hektáron pedig helyreállítják a károsodott ültetvényeket – ismerteti az Agerpres.
A tavaszi kampányban a Suceava megyei erdészeti igazgatóság végez a legnagyobb területen természetes erdőfelújítást, 858 hektáron, ezt a Bákó és az Arad megyei követi 580, illetve 420 hektárral.
Mesterséges erdőfelújítást szintén a Suceava megyei igazgatóság végez a legnagyobb területen, összesen 829 hektáron, Vrancea megyében 223,
A Romsilva megjegyzi, hogy a tavaszi erdősítési kampány részben egybeesik a faültetések hónapjával, amely március 15-étől április 15-éig tart.
A tájékoztatásban hangsúlyozzák, hogy az idei két, tavaszi és őszi erdősítési kampányban összesen 13 126 hektáron terveznek erdőfelújítást végezni, 8893 hektáron természetes regenerálódással, 4233 hektáron mesterséges felújítással. Pótlást 2368 hektárnyi területen végeznek, 826 hektáron pedig helyreállítják a károsodott ültetvényeket. Ezekre a munkálatokra összesen 220,4 millió lejt fordítanak.
Az elmúlt öt évben összesen 72.545 hektárnyi területen végzett erdőfelújítást a Romsilva, ebből 48 217 hektáron természetes, 24 328 hektáron pedig mesterséges módon, 132,9 millió csemete elültetésével.
A Romsilva mintegy 3,13 millió hektár erdőt ügykezel, ami az ország erdős felületeinek 48 százalékát teszi ki.
A tűzoltók helyszínelése nyomán kiderült, hogy nem gázpalack robbanása okozta a csütörtök délutáni bikfalvi balesetet.
Mindössze néhány másodperc választott el egy járókelőt attól, hogy súlyos sérüléseket szenvedjen, amikor a lugosi rendőrség egyik melléképületében robbanás történt.
Sepsiszentgyörgyön január 20-án, kedden, 17 órától lakossági fórumot tartanak, amelynek fő témája az adóemelés lesz – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Antal Árpád.
Inkább érdeklődtek, mintsem fizettek – nem alakultak ki hosszú sorok a csíkszeredai városháza ügyfélközpontjában az adófizetésre a pénztáraknál. A tumultus elmaradt az első adófizetési napon, csütörtökön.
Újabb kilenc elhalálozást okozott az influenzavírus Romániában a múlt héten; ezzel húszra nőtt az idei influenzaszezon haláleseteinek száma – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Törökország idén vadászgépeket küld Észtországba és Romániába a NATO légtérrendészeti misszióinak keretében – jelentette be csütörtökön a török védelmi minisztérium.
Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.
Különösen hideg idő, fagyos éjszakák és reggelek, vegyes halmazállapotú csapadék és megélénkülő szél várható keddig Románia egész területén – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön kiadott figyelmeztető előrejelzéséből.
A kormány szerdán elfogadott határozata szerint napi 22 lejről napi 32 lejre emelkedik a gyermekeket, fogyatékkal élőket és más sérülékeny csoportokat ellátó bentlakásos intézményekben az egy főre jutó élelmezési keret összege.
Helyi költségvetés híján még csak visszafogottan terveznek a háromszéki önkormányzatok, így a gidófalvi is, amelynek polgármestere közösségi oldalán számolt be a tervekről.
szóljon hozzá!