Szinte senkinek nem kell bemutatni, hiszen ő maga a magyar blueszene. Sokáig úgy tűnt, hogy a kosárlabdázásnak kötelezi el magát, végül papíron vegyésztechnikus, majd történelemtanár lett, de nagyon hamar szabad útra tért, csavargónak állt, és a zenének szentelte életét.
2022. március 18., 12:012022. március 18., 12:01
A Székelyhon TV vendége a Kossuth-díjas előadóművész, dalszerző, a legendás Hobo Blues Band alapítója és énekese, Földes László, művésznevén Hobo.
– szögezi le a Nézőpontban Hobo, felidézve a kezdeteket, reagálva arra is, hogy az apjához fűződő viharos kapcsolata ellenére sokan azt terjesztették, családi hátterének köszönheti a sikereit. Arra is válaszol,
„Az erdélyi közönség olyan szinten értékelte mindazt, amit csináltunk, hogy könny szakadt az ember szeméből” – mondja a Nézőpontban a művész, akinél többször egyetlen magyarországi előadó sem koncertezett, illetve lép fel napjainkban is Erdélyben.
Továbbá elmondja, előadóestjein miként hozza közös nevezőre József Attila, Pilinszky, Viszockij, Ginsberg, Jim Morrison, Bob Dylan életművét. „Én mindig azzal foglalkoztam, amit csinálok, nem azzal, ami vagyok. Nehéz ember vagyok, nem kötöttem olyan kompromisszumokat, amelyek jobban segítették volna a karrieremet” – tudjuk meg Hobótól, akárcsak azt, hogy mi a titka a közönség szeretetének, hogy
Az előadóművész, dalszerző legendával készült interjú megtekinthető a Székelyhon TV YouTube-csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcastcsatornáján, Spotify-on vagy az alább beágyazott lejátszóra kattintva is meghallgatható.
Péntektől vasárnapig zajlott a VI. Kürtőskalács-fesztivál Sepsiszentgyörgyön, a városközpontból messze vitte a szél az édesség illatát. Idén 14 csapat nevezett Az év székelyföldi kürtőskalácsa és Az év reform kürtőskalácsa kiválasztását célzó versenybe.
Csíkszeredában is az aradi vértanúkra emlékeztek vasárnap. Az esti ünnepségen a 13 kivégzett honvédtiszt portréja előtt gyújtottak gyertyát az egybegyűltek, majd az 1849-es eseményeket felidézve emeltek fáklyát a cserkészek.
Ünnepélyes külsőségek közepette avatták fel Kézdivásárhelyen Vetró Andrásnak a kantai Nagy Mózes Főgimnázium külső falain elhelyezett domborműveit október 6-án, vasárnap délután, az aradi vértanúk emléknapján.
Milyen lehetett a huszártoborzás Kossuth idejében? Hogyan mutathatott több száz délceg huszár a nyeregben, akik a haza védelmében indultak harcba lóháton? Ezt hivatott felidézni az a csaknem két évtizedes hagyományra visszatekintő huszárhadjárat.
Megemlékezéshez méltó, szomorkás idő volt vasárnap délután Marosvásárhelyen, ahol a Székely vértanúk emlékművénél idézték fel az aradi vértanúk tetteit. Többnyire idős marosvásárhelyiek vettek részt az emlékező alkalmon.
Az aradi vértanúk véráldozata nem volt hiábavaló, mert a fegyverletételt követő, „nem engedünk” a 48-ból” érzése tovább hatott – hangzott el vasárnap Sepsiszentgyörgyön, ahol ezúttal is megemlékeztek az aradi tizenháromról.
Az emlékezés révén is visszük tovább a fényt, vele a reményt s mindazt, amit a hőseinktől kaptunk – hangzott el október 6-án Székelyudvarhelyen, az 1848–49-es szabadságharc aradi vértanúinak emléknapján.
Kiss Antal honvédőrnagy emlékművénél tartották meg Gyergyószentmiklóson az október 6-i megemlékező ünnepséget, ahol a 1848–49-es szabadságharc mártírjaira emlékeztek. A szabadság lángját nem lehet kioltani – hangzott el.
Orvvadászt azonosítottak a Maros megyei rendőrök, akik lefoglaltak 13 trófeát, egy vaddisznóbőrt, 16 éles lőszert és 90 kilogramm, feltehetően orvvadászatból származó húst.
Két autó ütközött vasárnap délben a 11-es országúton, Réty közelében. Négyen megsérültek.
szóljon hozzá!