
képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Havazott Máramaros megye hegyvidékén, a Radnai-havasokban hétfő reggel három centiméteres a lerakódott hóréteg – számol be róla az Agerpres hírügynökség.
2025. szeptember 29., 12:312025. szeptember 29., 12:31
2025. szeptember 29., 12:422025. szeptember 29., 12:42
Dan Bucă, a Máramaros megyei prefektúra szóvivője szerint a hegyvidék 1000 méter fölötti területein havazott, és ez az első hó az idei őszön a régióban.

Fagypont közelébe süllyedt a hőmérséklet, ehhez pedig csapadék is társult, ami hó formájában csapódott le a Madarasi Hargitán és a magasabban fekvő hegyvidéki területeken.
A meteorológusok hétfői előrejelzése szerint október 2-áig országszerte hideg, csapadékos időre kell számítani. A hőmérsékleti maximumok 11 és 20 Celsius-fok között alakulnak, a minimumok 1 és 10 fok között; a medencékben lesz a leghidegebb.
A hegyvidék 1700 méter fölötti régióiban havazni fog, és 5-10 centiméteres hóréteg rakódhat le – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Beomlott kedden egy nagyszebeni hotel beltéri medencéje fölötti mennyezet, a hatóságok életbe léptették a vörös beavatkozási tervet – adta hírül a Szeben megyei tűzoltóság.
Januártól a lakásokra kivetett adók legalább 79 százalékkal nőnek, de a régi épületek esetében ez elérheti a 150-180 százalékot is. A gépkocsik után fizetendő illeték emelkedése jelentéktelen. Az adóemelés mértékéről a kormány döntött.
Átadták a forgalomnak kedden a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát. Egy órára négy ember sérülésével járó autóbaleset történt, amelyben három autó volt érintett.
A közszolgáltatás ingyenessé tétele óta 928 ezer telekkönyvi kivonatot és kataszteri térképkivonatot bocsátottak ki a tulajdonosoknak – jelentette ki kedden Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A romániaiak csaknem fele kevesebbet tervez költeni az idei téli ünnepek alatt, mint tavaly – derül ki az Avangarde közvélemény-kutatásának kedden ismertetett adataiból.
Döntő házként elfogadta a képviselőház keddi ülésén a magánnyugdíjak kifizetését szabályozó felülvizsgált törvénytervezetet.
A marosvásárhelyi önkormányzati képviselők elvetették a nyugdíjasok ingyenes utazásának korlátozását, ugyanakkor újabb társadalmi csoportok számára tettek elérhetővé díjmentes bérleteket a tömegközlekedési eszközökön.
A Temesvári Nyugati Egyetem rektora, Marilen Pirtea veheti át Daniel David helyét az oktatási minisztérium élén.
Két autó ütközött frontálisan kedd reggel az Oroszhegy községhez tartozó Székelyszentkirály és Tibód közötti útszakaszon. A balesetben egy személy megsérült.
Oroszország keddre virradóra újabb dróntámadásokat intézett Ukrajna ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea és Galac megye lakosságát drónok vagy dróndarabok becsapódásának veszélyére.
szóljon hozzá!