
Csíkszeredát és Hargita megyét bemutató, a jelenlegi állapotokat rögzítő zseb- és mini térképek jelentek meg november végén a csíkszeredai központú Carto Service Kft. jóvoltából. A színvonalas térképekhez könyvesboltokban, újságárusoknál és a cég telephelyén, Szász Endre utca 14. szám alatt lehet hozzájutni.
2010. december 07., 16:332010. december 07., 16:33
2010. december 09., 17:172010. december 09., 17:17
A minőségi és mindenki számára elérhető áron kapható térképeken Csíkszereda jelenlegi utcahálózatát, azok aktuális megnevezéseit, a megyeszékhely fontosabb épületeit, közintézményeit tüntetik fel. Egyúttal a gépjárművekkel közlekedők számára hasznos információkkal szolgálnak az egyirányú utak bejelölésével. A megyetérkép is fontos útmutatóul szolgál autósoknak, turistáknak egyaránt. A térképeket egyelőre ezres példányszámban nyomtatták ki. Kiadásuk azért vált aktuálissá, mert az utóbbi időben számos változás történt városi és megyei szinten egyaránt.
A térképek elavulnak, időnként frissíteni kell őket – fogalmazott Madaras Szilárd, a cég marketingigazgatója. Madaras kifejtette: nagy hangsúlyt fektetnek az egyedi megrendelésekre cégek, önkormányzatok, iskolák számára. Egy térkép elkészítése körülbelül egy-két hónapot vesz igénybe, négy rajzolóval – Forró Borbála (fotó), Sántha Zsuzsa, Simon Ildikó, Bocskor Brigitta – dolgoznak, akik egyedi színvilágot használnak.
Három fázisa van a munkálatnak: helyszínelés, rajzolás, javítás. Többféle méretű térképeket készítenek egészen a nagyméretű falitérképekig. Kiadványaik között szerepel Hargita, Kovászna és Maros megye, valamint Székelyföld, Románia és Európa térképe. Egyedi rendelésre is dolgoznak, illetve tervezik történelmi térképek gyártását is. Hargita megye összes települése megtalálható adatbázisukban, így kérésre bármelyik faluról, városról tudnak térképet készíteni. A turistatérképek ára 6-tól 24 lejig, a falitérképeké pedig 60-tól 300 lejig terjed.
A marketingigazgatótól megtudtuk, hogy 1000 darabos puzzle kirakóst is készítenek Románia és Európa földrajzi térképéről. A Csík Expón nagy sikere volt a Hargita megyéről készült 130 darabos puzzle játéknak, viszont kereskedelmi forgalomba nem került.
Továbbra is folyamatban van a nyomozás a Szépvízi víztározó közelében holtan talált fiatalok ügyében, ugyanis hivatalos szakvélemény egyelőre nem született a haláluk körülményeiről.
Közös megemlékezést tartanak Csíksomlyó, Csobotfalva és Csomortán lakói november 11-én, kedden a csobotfalvi temetőben, hogy a felújított háborús emlékműnél tisztelegjenek a helyi háborús hősök előtt.
Csíkszentkirályon, az E578-as jelzésű út és a 123A jelzésű megyei út kereszteződésénél kialakították az ideiglenes körforgalmat, így jó lesz figyelni a változásra az arra autózóknak.
Átmenetileg kihelyezik az új körforgalmat Csíkszentkirályon, az E578-as jelzésű nemzetközi út és a 123A jelzésű megyei út kereszteződésénél november 8-án, szombaton. Fokozott figyelemre intik az autósokat.
Várhatóan jövő nyáron állhatnak forgalomba a csíkszéki tömegközlekedés átalakítását szolgáló elektromos buszok, amelyek Nagybányán készülnek. A gyártás folyamatban van, közben elektromos töltőállomásokat is kell telepíteni.
Hivatalos Csíkmadaras címere, az RMDSZ javaslatára erről döntött a kormány – jelentette be Cseke Attila RMDSZ-es fejlesztési és közigazgatási miniszter.
A Csíki Kamarazenekar családi hangversenye játékos formában mutatja be, hogyan szólalnak meg a barokk kor harci zenéi, és miként kelnek életre a csaták hangjai dobokon, sípokon és cintányérokon.
Újabb támogatással segíti Csíkszereda testvérvárosát, Beregszászt: iskolai padokat, székeket és katedrákat juttattak el a háború sújtotta kárpátaljai településre kedden. A bútoradomány mellett a lelki támogatás fontosságát is hangsúlyozták.
Folyamatban van a közbeszerzési eljárás egy új Olt-híd tervezésére és építésére Csíkszereda nyugati ki- és bejárata közelében. A leromlott állapotú építmény helyett jövőben kezdődhet el az új híd építése, ha rendelkezésre áll a finanszírozás.
Átmenetileg nem lesz víz több csíkszeredai háztartásban szerdán javítási munkálatok miatt – tájékoztat a Harvíz Rt. közleményben.
szóljon hozzá!