Mindenkit megmozgattak péntek délután a Közösségért Egyesület tagjai, óriási zumbabulit szerveztek az Erzsébet parkban.
2012. szeptember 30., 13:452012. szeptember 30., 13:45
2012. szeptember 30., 13:552012. szeptember 30., 13:55
A szervezők elégedettek voltak, hiszen közel ötszáz résztvevő jelent meg és mozdult meg az oktatók hívására a Tamási Áron Színház előtti téren. Az új, pörgős, latinos ritmusokra épülő fitnesz egyre elterjedtebb Romániában is, Sepsiszentgyörgyön pedig hetente kétszer lehet részt venni a rendhagyó tornaórán. A Nonformális Oktatás Napja alkalmából rendezett zumba utcatánc eltért a Közösségért Egyesület eddigi akcióitól, viszont a siker folytatást kíván, így valószínű, hogy máskor is összegyűlnek majd a táncoktatók és táncszeretők.
Székely Emőke, az egyesület szóvivője elmondta: „A Nonformális Oktatás Napja alkalmából szervezett rendezvényünk kissé eltért a szokványos megmozdulásoktól, dinamizmust, jókedvet varázsolt a két zumbaoktató, Lukács Annamária és Alina Duma. Akik bekapcsolódtak a buliba, jól érezték magukat, mindenki mosolygott, tehát a célunkat elértük. Ugyanakkor a Zuma Master Class jó alkalom volt arra, hogy nemtől, életkortól és nemzetiségtől függetlenül együtt legyenek az emberek, a gyerekek kitartása pedig minden képzeletünket fölülmúlta, hisz az ember elfáradt csak őket nézve. A végén a legfiatalabb résztvevőket éremmel és oklevéllel jutalmaztuk.”
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyeztek június 10-én egy 43 éves férfit, aki két éven át kényszerített szexuális viszonyra két kislányt, az anyjuk tudtával. Utóbbit bűnrészességgel gyanúsítják, ő is előzetesben van.
Miután a közelmúltban AUR-os provokátorok zaklatták a háromszéki polgármesteri hivatalokat, és botrányos fellépéseikről videókat is posztoltak, pénteken délelőtt halálos fenyegetést kaptak a szentgyörgyi városháza dolgozói.
Gőzerővel készülnek a szervezők a június 20–22. között megtartandó Székely Vágtára: helyrehozzák, ami elromlott, csinosítják, alakítják a helyszínt, hogy komfortos legyen a versenyzőknek és a nézőknek is.
Két napirendi pont és több fontos téma került megvitatásra a baróti önkormányzat ülésén. A képviselő-testület többek között 1,5 millió lejes hitelfelvételről döntött, de szó esett az árvízkárokról, valamint az újra aktuálissá vált medvegondokról is.
Babakocsival egy kissé nehézkes még lejutni a felújított sepsiszentgyörgyi állomás tói piknikezőhelyre, a kerekesszékesek számára felszerelt lift pedig még nem működik, ám ezeket a hiányosságokat orvosolni fogja az önkormányzat.
A háromszéki települések árvízkárosultjai számára Csíkszeredában szervezett gyűjtés után szerdán útnak indult az összegyűlt adományokat szállító kamion. Ezt Kökösre szállítják, ahol szétosztják az áradások után ingóságaik nélkül maradt lakosoknak.
A sepsiszentgyörgyi Cimborák Bábszínház két, gyerekeknek szóló előadással zárja az évadot, amelyek a gyerekek szemén keresztül mutatja meg a felnőttek világát.
Néhány nap múlva újra felszerelten, rendezetten várja a versenyzőket az oltszemi fogathajtó pálya. A hetedjére megszervezett nemzetközi verseny keretében először fog bemutatkozni helyi fogat is.
Történelmi lépést tesz június 13-án Sepsiszentgyörgy: első külhoni városként csatlakozik a Mozgások Éjszakája elnevezésű magyarországi kezdeményezéshez. Az egyéjszakás sportesemény idén 57 települést mozgat meg.
Tízéves a sepsiszentgyörgyi székhelyű Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület, amely fennállásának mozgalmas évei során a Genealógiai és Heraldikai Világszövetség, valamint a Zászlótudományi Egyesületek Világszövetségének tagjává vált.
szóljon hozzá!