Ex Libris-díjat adnak át október 23-án Sepsiszentgyörgyön Kézdiszék, Brassó és Csík kiválóságainak. A díjat alapítója, Gubcsi Lajos egy negyedszázadon át kívánja adományozni a magyar művészetért tevékenykedőknek.
2012. október 22., 09:552012. október 22., 09:55
2012. október 22., 10:212012. október 22., 10:21
Sepsiszentgyörgyön kedden 18 órától a Bod Péter Megyei Könyvtár dísztermében, a Gábor Áron teremben az ötvenhatos szabadságharc emlékére Gubcsi Lajos, a Magyar Művészetért Díjrendszer elnöke ünnepélyes rendezvényen Háromszék, Kézdiszék, Brassó és Csík kiválóságainak Ex Libris-díjat ad át. Idén több színész, televíziós szerkesztőség, újság és szervezet veheti át a díjat.
László Károly és Zorkóczy Zenóbia színművészek mellett díjazzák a TVR Magyar Adások Szerkesztőségét, a Civilek Háromszékért Szövetséget, Csúcs Máriát, a Duna TV csíkszeredai tudósítóját, az Erdélyi Magyar háromszéki szervezetét, a Háromszék napilap szerkesztőségét, a Háromszéki Közösségi Alapítványt, a Haszmann Pál Múzeumot és a brassói Reménység Házát is. Ugyanakkor kitüntetik a Sapientia egyetem csíkszeredai karát és a Székely Mikó Kollégiumot is.
„Az ’56-os szabadságharcnak állít emléket a Magyar Művészetért Díj közössége, díjrendszere, amikor okt. 23-án este azokban az órákban tartja díjátadó ünnepét Sepsiszentgyörgyön, amikor Budapesten kitört a forradalom a belső elnyomás, és a szabadságharc a szovjet megszállók ellen” – mondta a Székelyhon.ronak Gubcsi Lajos, a díj alapítója.
A Kézdivásárhelyt és Kézdiszentléleket összekötő kerékpárútnak egyelőre csak az egyik felén zajlik a munka. A Kézdisárfalvára vezető szakasz azonban már átadás előtt áll, ide az éjszakai világításához szükséges oszlopokat, lámpatesteket várják.
Előpatakon autó-, Sepsiszentgyörgyön rolleres, míg Kökös községben biciklis baleset történt vasárnap – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Bántalmazta, majd a telefonját is eltulajdonította egy nőnek a szomszédjában lakó sepsiszentgyörgyi férfi, akit előzetes letartóztatásba helyeztek vasárnap a hatóságok – közölte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Porig égett a lécfalvi hulladéklerakó szelektív hulladék válogatására szolgáló csarnoka a vasárnap délután keletkezett tűzben. Az oltás hétfőn is tart, a kárt jelenleg egymillió euróra becsülik, és a tűzeset 30–40 embert érint közvetlenül.
Noha leváltották az éjszaka dolgozó szakembereket, továbbra is zajlik a tűzoltás a lécfalvi hulladékgyűjtő telep válogatáshoz használt csarnokánál. A vizet egy három kilométerre lévő patakból biztosítják.
Legendáinkból érkezett, óvott küzdelmeinkben, s a jövendőbe vezet. Kézdiszéket és Orbaiszéket követően ezúttal a történelmi Sepsiszéken folytatjuk turulmadaras emlékműveink számbavételét.
Kigyulladt egy válogatócsarnok vasárnap délután a Kovászna megye hulladékát tároló lécfalvi telepen, amely jelenleg is nagy füsttel ég. A tűzoltók nagy erőket mozgósítanak, brassóiak is besegítenek.
Folytatódik az Öt Nyáresti Koncert hatodik évada a Sepsiszentgyörgyi Református Vártemplom udvarán. Vasárnap este Pethő Csaba gitárművész fellépésére várják a közönséget.
Letért az útról kisteherautójával és egy ház kerítésének hajtott egy 43 éves férfi Uzon községben. Az ittasan vezető, korábban közlekedési bűncselekmény miatt már elítélt sofőrt őrizetbe vették, majd 30 napos házi őrizetbe helyezték.
Jogosítvány nélkül vezette gépjárművét az a férfi, akit a háromszéki rendőrök Torján állítottak meg ellenőrzésre. Kiderült, a férfi jogosítványát már korábban, közlekedési bűncselekmények miatt bevonták, ráadásul erősen ittas állapotban ült volán mögé.
szóljon hozzá!