Parlamenti képviselet, kormányzati szerepvállalás nélkül veszélybe kerülhetnek az elkezdett beruházások – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Bokor Tibor, Kézdivásárhely RMDSZ-es polgármestere.
2012. november 07., 17:112012. november 07., 17:11
„Kormányzati szerepvállalás nélkül veszélyben vannak az elkezdett munkálatok, mert ha a kormány nem finanszírozza azokat, a cégek abbahagyják a munkát, a város pedig marad a félmunkával – magyarázta Bokor Tibor.
Meglátása szerint nagyban segíti az önkormányzatok munkáját az RMDSZ parlamenti csoportja. Bokor hangsúlyozta: ha az RMDSZ nem lett volna kormányon, a kézdivásárhelyi kórház most nem rendelkezne új CT- vel.
„Örülök, hogy megvalósításokból van bőven, de nem áltatom magam azzal, hogy ilyen jól tudunk haladni, ha nincs képviseletünk Bukarestben, és nem vagyunk kormányon. Gondok már most vannak: az egyik munkálatunknál a kormány az általa vállalt 600 000 lejt nem fizette ki, ezért a cég szünetelteti a munkát. Az December elseje utcában történt tömbházszigetelésre júliusban kiállítottuk a számlát a fejlesztési minisztérium felé, a lakók és az önrkományzat is kifizette az önrészt, néhány hete viszont olyan átirat jött, amelyben egyoldalúan felbontják a szerződést. Még szenátor voltam, amikor megtartották a licitet egy új óvoda kialakítására Kézdivásárhelyen. Ezt az új miniszter teljesen leállította, veszélyben van ez az elképzelés. Ha ez nem lesz meg, komoly gondot fog okozni az óvodák elhelyezése, önerőből viszont ezt a beruházást nem tudjuk megoldani” – sorolta Bokor.
Az önkormányzat új ANL-s lakások építésére is nyújtott be pályázatot, a városvezető azt reméli, sikerül ebben az ügyben is előrelépni a választások után, ha az RMDSZ kormányzási szerephez jut.
Az elmúlt hetekben többen a közösségi médiában osztották meg elégedetlenségüket a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház sürgősségi osztályán tapasztalt ellátással kapcsolatban. A kórház főigazgatója a Székelyhonnak reagált a panaszokra.
A mesemondók missziója kihívásokkal teli, de szükség van rá, talán most leginkább – vallja Bedőházi Beáta. A szakemberrel a közelgő Erdélyi Népmesemondó Találkozó apropóján beszélgettünk az élőszavas mesemondás erejéről.
Tanárt és tanítványt díjaztak az Erdővidéki Közművelődési Napok keretében Baróton. Incze Mózes Munkácsy-díjas festőművészt a város díszpolgárává avatták, egykori tanárát, Rácz Magdát pedig Erdővidék Kultúrájáért Díjjal ismerték el.
Támogatná a helyben maradó orvosokat és gyógyszerészeket a Studium–Prospero Alapítvány: két, teljesen felszerelt szolgálati lakásra hirdetnek pályázatot Sepsiszentgyörgyön, november 15-i beköltözéssel.
Kökösbácsteleken aggódva figyelték a Tatrang szintjének emelkedését, de a folyó végül nem lépett ki a medréből, továbbá a Feketeügy és az Olt hozama sem nőtt jelentősen. Ebben az évben másodjára fenyegette árvíz a falut.
A lakosság segítségét kéri a sepsiszentgyörgyi rendőrség annak a nőnek a megtalálásában, akit azzal gyanúsítanak, hogy egy férfi által elhagyott bankkártyát használt több helyen is Sepsiszentgyörgyön és Brassóban.
Széleskörű rendőrségi akció zajlott csütörtökön többek között Hargita és Kovászna megyében is, egy szervezett bűnözéssel és informatikai hamisítással kapcsolatos ügyben. A hatóságok több mint negyven házkutatást tartottak tíz megyében.
A szervezők érdekfeszítő kiállítást iktattak a 30. Erdővidéki Közművelődési Napok programjába. A jubileumi év keretében október 9-én, csütörtökön 13 órakor a baróti múzeum kertjében nyílik meg a Jókai Háromszéken című emlékkiállítás.
Október 7-én éjjel a Tatrang-folyó vízszintje megemelkedett, a Brassó és Kovászna megyék határán fekvő Kökösbácsteleken áradástól tartanak. A polgármester szerint a legaggasztóbb az, hogy nem tudnak jobban felkészülni az árvízre, mint tavasszal.
A textilgyűjtő kukák kifosztását és tartalmuk széthányását csak a köztisztasági vállalat, a helyi rendőrség és a lakosság összefogásával lehetne megakadályozni. Máthé László, a Tega igazgatója szerint viszont valahol mindig homok kerül a gépezetbe.
szóljon hozzá!