
Marosvásárhelyen négy helyszínen lehet igényelni a védőoltást
Fotó: Haáz Vince
Egyelőre a szeptemberre és októberre esedékes, százlejes értékjegyeket juttatta el a szakminisztérium Marosvásárhelyre, ám ezeket a beoltottak csak december első napjaitól vehetik majd át. A megyeszékhelyen a napokban újabb oltóközpontot nyitottak, és tájékoztató kampányt is szeretnének indítani, hogy minél többen oltassák be magukat a koronavírus elleni vakcinával.
2021. november 23., 09:002021. november 23., 09:00
2021. november 23., 09:592021. november 23., 09:59
Marosvásárhelyen november első hetében 4800-an, a második héten 5160-an, míg az elmúlt héten 5916-an kapták meg a koronavírus elleni vakcina valamelyik dózisát. A legutóbbi kimutatások szerint
A marosvásárhelyi oltóközpontokért Portik Vilmos alpolgármester felel, tőle tudtuk meg, hogy
Erre részben azért volt szükség, hogy külön helyen lehessen igényelni ezt a típusú vakcinát. Emellett a Mihai Eminescu Ifjúsági Házban, a városháza víkendtelepi vendégházában és a Tudor Vladmimirescu Általános Iskola tornatermében lehet igényelni a védőoltást.
Bár a helyi önkormányzatnak volt egy döntése, miszerint a Tudor-lakótelepen levő iskolai tornateremben ne működjön oltásközpont, ezt mégsem zárták be, hiszen az oktatási minisztérium rendelete alapján azokon a településeken, ahol a fertőzöttségi mutató meghaladja a két ezreléket, nem lehet zárt helyen tornaórát tartani. Így ezzel együtt jelenleg Marosvásárhelyen négy oltóközpont működik.
Mivel korábban gondok voltak az oltóközpontokban dolgozók juttatásainak biztosításával, megkérdeztük, hogy most mit lehet ezekről tudni. Mint Portik Vilmos alpolgármester elmondta, több százan vannak szerződéses viszonyban a városházával, orvosok, egészségügyi asszisztensek és iktatással foglalkozó személyek, az ő fizetésüket az egészségügyi minisztérium biztosítja, és
Az oltóközpontok fenntartásába is besegít a minisztérium, így ez nem terheli meg különösképpen a város költségvetését.
Portik Vilmostól megtudtuk, hogy már megérkeztek a városházára azok a száz lej értékű étkezési jegyek, amelyeket azok vehetnek majd át, akik mindkét koronavírus elleni oltást megkapták. Mint ismert, az oltáskampány fellendítése érdekében
A marosvásárhelyi alpolgármester elmondta, a szeptemberi és októberi értékjegyeket kapták meg, és
Portik Vilmos hozzátette, szeretnének egy városszintű tájékoztató kampányt indítani az oltás fontosságáról és az oltóközpontok működéséről, az elérhető vakcinákról, hogy ébren tudják tartani az oltási kedvet. Minderről a novemberi soros tanácsülésen döntenek majd.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
Meleg időre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre, másrészt légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki az ország legnagyobb részére vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár, a napforduló romániai idő szerint 11 óra 24 perckor lesz – írta a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
Ilie Bolojan PNL-elnök szombaton benyújtotta jelöltségét a pártelnöki tisztségre, amiről a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi rendkívüli kongresszusa dönt.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Tájékoztatót tartottak pénteken Sepsiszentgyörgyön az elektronikus nyomkövető fontosságáról, valamint a családon belüli erőszak áldozatainak elérhető segítségnyújtási lehetőségeiről.
Harminc köbméter faanyag eredetét nem tudta igazolni az a kereskedelmi cég, amelyet pénteken ellenőriztek a Hargita megyei rendőrök. A fát elkobozták, és 6000 lej értékben szabtak ki bírságot.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére, köztük Maros megyére is. Székelyföld többi részét egyelőre nem érinti a kánikula, záporok és zivatarok azonban előfordulhatnak.
szóljon hozzá!