
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Országos szintű baleset-megelőzési akciót tart a következő három napban a román rendőrség, valamennyi sebességmérő készülékkel kint lesznek az utakon – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
2019. június 28., 13:142019. június 28., 13:14
Péntektől kezdődően három napon át valamennyi radarkészülékét munkába állítja a rendőrség,
Emellett az alkohol- és drogfogyasztást is ellenőrzik a rendőrök a baleset-megelőzési akció keretében.
A rendőrség szerint az év első öt hónapjában történt súlyos balesetek 17 százalékát a túlzott sebesség idézte elő. Ez a balesetek harmadik leggyakoribb oka, januártól májusig 470 baleset történt emiatt (104-gyel kevesebb, mint az elmúlt esztendő ugyanezen időszakában), amelyek 118 halálos áldozatot követeltek (tavalyhoz képest 32-vel kevesebbet), 499-en pedig súlyosan megsérültek (119-cel kevesebben, mint az elmúlt év ugyanezen időszakában) – derül ki a rendőrség pénteki közleményéből.
Kimozdulni látszik a holtpontról a Lot 3-ként ismert, közel 50 kilométernyi útszakaszt magába foglaló útrendszer felújításának ügye Hargita megyében – számolt be erről Facebook-oldalán Bíró Barna Botond.
Alig több, mint egy hónap múlva alkalmazásba lép a gépjárműadózást szabályozó új törvény. Mi változik? Milyen tényezők alapján számítják ki az új gépjárműadót, kinek kedvez az új rendszer és milyen kategóriák esetében szűnik meg az adómentesség?
Európa újra mozizni megy! címmel, tizedik alkalommal rendezik meg az egyik legnagyobb összeurópai filmünnepet. A november 23-ára kitűzött 10. Európai Art Mozi Napon a sepsiszentgyörgyi Művész mozi is teret ad az idei filmtermésnek.
Állásfoglalást juttattak el a Székelyhonhoz az erdővidéki pedagógusok, akiket egy általunk is közölt szülői panasz háborított fel. ,,Elszomorító, hogy odáig jutottunk, hogy a szülők nem szövetségest látnak a pedagógusban, hanem ellenséget” – írják.
Jobb a Tega köztisztasági vállalat által ajánlott módon megszabadulni a kukákba nem férő hulladéktól, még ha fizetni is kell érte, mert a bírság sokkal borsosabb – hívja fel a figyelmet a háromszéki hulladékgazdálkodási cég.
Nem néz derűs jövő elé Hargita Megye Tanácsa, főleg ami a jövő évi beruházásokat illeti. Az európai uniós finanszírozású projektek mellé ugyanis legalább 80 millió lej önrészt kellene előteremteni. Egyelőre még kérdéses, hogy honnan.
Két személy sérülésével járó baleset történt Marosvásárhelyen, a segesvári úton. A balesetet követően a közlekedés félsávon, váltakozva haladt az érintett útszakaszon.
Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere beadta a jelentkezését, megpályázza az RMDSZ városi szervezetének elnöki tisztségét. A függetlenként megválasztott polgármester szerint ez a város érdekét szolgálja.
Horațiu Potra zsoldosvezért csütörtökön egy dubaji járaton visszahozták az országba, a rendőrök az Otopeni repülőtéren vették át, hogy három társával együtt börtönbe szállítsák.
Két ezüst minősítést hozott a svájci nemzetközi sajtversenyről a Caritas Vidékfejlesztés Pricske nevű sajtja. Bronz minősítéssel értékelték a nyárádszeredai Gabriella, illetve az újtusnádi Bömbi tejfeldolgozó egy-egy készítményét is.
1 hozzászólás