
Osváth Emese a Visit Maros Egyesületnek a megye idegenforgalmának a fellendítését célzó folyamatos munkáját ismertette
Fotó: Haáz Vince
Mit lehetne tenni azért, hogy a Marosvásárhelyen megálló turistabuszok utasai ne csak egy-két látványosság erejéig szálljanak le, hanem több éjszakát-napot is eltöltsenek a megyében? Ha ideérkeztek, akkor ne csupán Marosvásárhelyt, vagy Segesvárt, Szovátát tekintsék meg, de fedezzék fel a megye további lehetőségeit is? Ezek a kérdések merültek fel és ezekre keresték a választ a St. Georgius Manager Club és a Visit Maros Egyesület szervezésében azok a vállalkozók, akik hétfő este a Köpeczi-Teleki Házban résztvettek a turisztikai témájú kerekasztal-beszélgetésen.
2019. június 25., 11:062019. június 25., 11:06
Osváth Emese, a Visit Maros Egyesület programfelelőse ismertette a Maros megyei önkormányzat által létrehozott egyesület munkáját és annak célkitűzéseit. Elmondta,
Ma már több irányból, több módon is megközelíthető Marosvásárhely, ahonnan a fürdőtelepepülések, vagy a történelmi helységek, túravonalak, kulturális, művészeti események helyszínei, az épített örökség, a természeti örökségek könnyen elérhetőek. A megyében számtalan lehetőség van a kikapcsolódásra, az aktív, vagy passzív pihenésre, túrázásra, egészségmegőrző programokra, sportolásra, gasztró-túrára, kastélylátogatásra, történelmi sétákra.
Mindezt turisztikai bemutatókon, vásárokon népszerűsítik, de a visit-mures.com weboldalon kisebb leírásokkal, sok fotóval, programtervezettel, mobiltelefonos applikációval is elérhetővé tették.
Fotó: Haáz Vince
A szervezők az egységes stratégiában való gondolkodásra szeretnék buzdítani a turizmusban és vendéglátásban működő vállalkozásokat, intézményeket – hangzott el a hétfő esti találkozón, ahol a jelenlevők arról is beszéltek, hogy
Bár történt már ilyenszerű próbálkozás nem egyszer, éppen azok nem mutattak nyitottságot, akiknek leginkább érdekük lett volna. A szállodaigazgatók és -működtetők zöme még nem látja egy ilyen összehangolt projekt nyújtotta lehetőségét. „Mindenki azt hiszi, hogy saját maga jól boldogul, holott ez nem elégséges.
– hangzott el a megbeszélésen.
Ma már a turistának nem elég az, hogy egy jó szállodában töltsön néhány éjszakát, programra, kikapcsolódási, feltöltődési lehetőségekre van szüksége, élményeket keres. De ugyanilyen fontos a szolgáltatások minősége is.
– mondták.
Az est második részében Parajdi Borbála pályázatíró ismertette azokat az EU-s, illetve romániai pályázatokat, amelyek az idegenforgalom fellendítését szolgálják.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
Több, kővel megrakott uszályt süllyesztettek a Duna medrébe a csernavodai atomerőmű még működő kettes blokkjának üzemben tartása érdekében – írja a News.ro hírportál szombati közlése nyomán az MTI.
A Moody's elismerte azokat a fontos lépéseket, amelyeket Románia az elmúlt évben a költségvetési egyensúly megteremtése és a kiadások visszafogása érdekében tett – közölte a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Légköri instabilitásra, megerősödő szélre, viharokra és jelentős mennyiségű csapadékot hozó záporokra vonatkozó, sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A figyelmeztetés a székelyföldi megyéket is érinti.
Jelenleg 14 megye 133 településén korlátozzák a vezetékes vízellátást a rendelkezésre álló vízkészletek csökkenése miatt – derül ki a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) péntek este közölt adataiból.
Csatlakozva az országos szintű energiatakarékossági mozgalomhoz – amelyre az energiaügyi minisztérium kérte fel a lakosságot és a nagyfogyasztókat –, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat is visszafogja energiafogyasztását.
szóljon hozzá!