
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Alig van olyan nő, akinek ne lenne legalább egy használaton kívüli, megunt kistáskája. Ezeknek a sajátos újraértékesítésére hívja fel a figyelmet egy marosvásárhelyi ifjúsági szervezet, amely arra kéri a megunt táskák tulajdonosait, hogy vegyenek részt a Nők a nőkért, együtt erősebbek elnevezésű kampányban, és adományozzák azoknak, akik nincs, vagy talán soha nem is volt kistáskájuk.
2019. szeptember 08., 15:282019. szeptember 08., 15:28
A kampány a napokban indult és októberig tart. Az ötletgazdák arra biztatnak mindenkit, aki szeretne bekapcsolódni, jó állapotú, tiszta táskájába tegyen tisztálkodó, egészségügyi felszerelést és úgy vigye el a gyűjtőpontok valamelyikére Marosvásárhelyen: a Citadel étterembe, a J’ai Bistrot vagy a Scarlet kávézóba.
– hangsúlyozzák a kezdeményezők.
A gyűjtést követően, az adományok átadásával egyidejűleg egészségügyi tanácsadást is nyújtanak azoknak a rászoruló nőknek, akik hátrányos körülmények között élnek, és kevésbé tájékozottak, ha egészségügyi problémával küzdenek, vagy ha a környezetükben megbetegszik valaki, illetve csak egyszerűen nem tudják, kihez fordulhatnak, amennyiben kérdésük merül fel bármilyen testi-lelki nehézséggel kapcsolatosan.
Ahogy arról beszámoltunk, az RMDSZ Maros megyei Nőszervezete és Kádár Eszter orvostanhallgató kezdeményezésére a tavasszal Marosvásárhelyen is megszervezték a Nem luxustáska elnevezésű kampányt, amelyet Csép Andrea parlamenti képviselő is felkarolt és a kampány keretében március 14. és április 30. között több mint 600, egészségügyi, higiéniai eszközökkel felszerelt női táskát gyűjtött össze. Csép Andrea elmondta, a kampány lezárta után is érkeztek még adományok, amelyeket átvettek és megőriztek. Most ezeket az ifjúsági szervezetnek adományozzák.
– értékelte a parlamenti képviselő az ötletet.

Nem luxustáska elnevezéssel indított hátrányos helyzetű és bántalmazott nők megsegítését célzó akciót az RMDSZ Maros megyei Nőszervezete és Kádár Eszter orvostanhallgató.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
szóljon hozzá!