Hans Hedrich tüntetést is szervezett a Holzindustrie Schweighofer tevékenysége ellen tiltakozva. Archív
Fotó: Toró Attila
Segítséget ajánlott fel a Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) a fogarasi Neuer Weg Egyesületnek, hogy törleszteni tudja az osztrák Holzindustrie Schweighofer által követelt perköltségeket.
2019. augusztus 15., 16:242019. augusztus 15., 16:24
2019. augusztus 16., 10:572019. augusztus 16., 10:57
Bereczki Kinga, a HKA elnöke sepsiszentgyörgyi sajtótájékoztatóján felidézte, hogy amikor az osztrák nagyvállalat elkezdte a rétyi üzemének betelepítését, Civil Felelősség 2014 Társadalmi Csoport néven indult mozgalom a székelyföldi erdők védelmében. Több pert indítottak, ezekhez a fogarasi egyesület adta a nevét.
– mondta el Bereczki Kinga. A háromszéki alapítvány önkéntesei a Sepsiszentgyörgy központjában felállított standnál gyűjtenek, hogy bepótoljanak az osztrák vállalat által követelt perköltségbe.
Hans Hedrich a sepsiszentgyörgyi sajtótájékoztatón elmondta, az általa képviselt egyesület több közigazgatási pert indított a bécsi nagyvállalat ellen, ebből négyet jogerősen elveszített, az utolsó még a bukaresti fellebbviteli bíróságon van, ebben a Kovászna Megye Tanácsa által a rétyi fűrészüzemnek kiállított építkezési engedély megsemmisítését kéri, és valószínű, hogy az év végéig ítélet születik a perben. Az egyesület elnöke rámutatott:
A bécsi pert a fogarasi egyesület elveszítette, kizárólag formai okokból, mert nem volt ügyvédjük, aki képviselje érdekeiket – részletezte a civil aktivista. Az osztrák nagyvállalat három év után kezdeményezte a négyezer eurós perköltség és a nyolcszáz eurós végrehajtói díj behajtását. A közösségi összefogásra azért van szükség, mert különben az egyesület alelnöke elveszítheti a szülei által vásárolt házat.
Adományokat a következő számlaszámra is lehet utalni:
IBAN: Lei: RO95OTPV320000277194RO02
IBAN: Euro: RO52OTPV320000277194EU02
Szapanyos Árpád
Segesvár
BANK: OTP BANK ROMANIA
SWIFT/BIC: OTPVROBU
Jövő tavasszal Magyarországon országgyűlési választásokat tartanak, amelyen a romániai magyar állampolgárok is szavazhatnak levélben. Ehhez előzetes regisztráció szükséges, amelyben az Eurotrans Alapítvány nyújt segítséget.
Ilie Dumitrescu volt válogatott labdarúgó fia, Toto Dumitrescu előzetes letartóztatását indítványozta szerdán Bukarest első kerületének ügyészsége.
Bejelentette a Dacia az új Duster Pick-Up romániai piacra dobását. Az új modell duplakabinnal érkezik, négy férőhelyet kínál, és vegyes felhasználásra szánják – személyszállításra, illetve teherszállításra egyaránt.
Több száz flamingó pihent meg a román tengerpart közelében, a Nuntași-tavon. Érkezésüket videóra vették.
A Donald Trump amerikai elnök elleni 2016-os vádirat másolatának nevezte szerdán Călin Georgescu az ellene szóló vádiratot.
Az Európai Unióban az éves infláció augusztusban 2,4 százalékon, az euróövezetben 2 százalékon stagnált, a romániai 8,5 százalékos infláció pedig a legmagasabb volt az EU-ban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán közvitára bocsátotta a hallgatói ösztöndíjak összegét jóváhagyó miniszteri rendelet tervezetét.
Ilie Bolojan szerint Románia nem tudja 8 százalék alatti költségvetési hiánnyal zárni az idei évet, a jelenlegi deficit magasabb az év elején és az év közepén prognosztizáltnál.
Cserbenhagyás miatt őrizetbe vették kedd este Toto Dumitrescut, Ilie Dumitrescu volt válogatott labdarúgó fiát, akit azzal gyanúsítanak, hogy autóbalesetet okozott Bukarestben, majd elmenekült a helyszínről.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint decemberre közel 15 százalékra nő az infláció, ha a kormány október elsejétől megszünteti az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
szóljon hozzá!