
Fotó: Pethő Melánia
Svájci napokat tartanak Csutakfalván a hétvégén, a 10. ünnep programja tartalmas szórakozást kínál Remete minden lakójának.
2016. július 26., 18:242016. július 26., 18:24
Idén jubilál a Csutakfalvi Svájci Nap, a kerek évforduló alkalmából kétnaposra szervezték a rendezvénysorozatot. A Svájci Ház szombaton a néptáncosok előtt nyitja meg kapuit – este 8 órától a kicsiknek, 9-től pedig az ifjaknak és a felnőtteknek tartanak táncházat a rendezvénycsűrben.
Vasárnap 12 órakor ünnepi szentmisével kezdődik a programok sora a Szent Margit-kápolnában, ezt követően pedig ismét a közösségi ház udvarára várják az ünneplőket. Ott a Caritas cseperedő programjának munkatársai a legkisebbek számára tartanak foglalkozásokat 13 órától – játékkal, énekkel, mondókázással foglalják le a 4 év alatti gyerekeket.
A rendezvény hivatalos megnyitóját szombat délután 3 órakor tartják, ezt követően a helyi Sirülő Néptánccsoport előadását nézhetik meg az érdeklődők, majd a Pink Tánccsoport és a Step Dance Sportklub gyergyóremetei csoportjai moderntánc-előadását követhetik figyelemmel. A program szerint fél 7-kor kezdődik Nagy István és Henn János marosvásárhelyi humoristapáros műsora, 8-tól pedig utcabál veszi kezdetét a Four Play zenekar közreműködésével. A rendezvény tábortűzzel zárul a késő esti órákban.
Csutakfalva ünnepét a svájci Avully település képviselőinek kezdeményezésére és szervezésében 2007-ben rendezték meg első alkalommal, az utóbbi hét rendezvény szervezését a Csutakfalváért Egyesület vállalta.
Egyik korábbi ünnep alkalmából Vital Dorsaz, az Avully-Remete Alapítvány svájci képviselője beszélt lapunknak a Csutakfalvi Svájci Nap elindításának, illetve a rendezvénynek helyet adó ingatlan megvásárlásának céljáról. Azt mondta, a Svájci Házként ismertté vált épületnek közösségformáló, összekovácsoló szerepet szántak. Ennek érdekében állandó és időszakos programokat szerveznek itt, amik összehozzák a falurész apraját és nagyját.
Az ifjúsági fővárosi programok kapcsán felmerült kérdéseket tisztázta Nagy Zoltán polgármester és Benedek Balázs programkoordinátor. Kijelentik, nincs miért aggódni, a programok és az elszámolás is megállapodásoknak megfelelően történnek.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Lezárják a gyergyószentmiklósi főtér egy szakaszát péntek reggeltől hétfő reggelig a FeltöltŐ Keresztény Zenei Fesztivál programjai miatt, ugyanakkor ideiglenesen feloldanak egy másik forgalomkorlátozást a közlekedés megkönnyítése érdekében.
A fogyatékkal élők nappali foglalkoztatójának helyzetéről, a Vitalissima új szolgáltatási feladatairól és az Ifjúsági Főváros program finanszírozása körüli aggályokról is szó esett a gyergyószentmiklósi képviselő-testület csütörtöki ülésén.
Megnyitották Gyergyószentmiklóson a Tejút oktató- és élményközpontot, amely interaktív és szórakoztató módon mutatja be a sajtkészítés hagyományait és a természetközeli gazdálkodás értékeit.
Elmarad az RMDSZ Gyergyó Területi Szervezetének csütörtökre tervezett tisztújító küldöttgyűlése, miután az egyetlen elnökjelölt, Bende Sándor visszalépett.
Folytatódik a Nyári Ifjúsági Színpad programja a gyergyószentmiklósi Tarisznyás Márton Múzeum udvarán: szombaton a budapesti Momentán Társulat interaktív impróshowja és karaoke party, vasárnap társasjáték-maraton, és a színházi előadás várja a közönséget.
Zenével, közösségi élményekkel és lelki feltöltődéssel várja Gyergyószentmiklós a FeltöltŐ Keresztény Zenefesztivál közönségét. Június 18–21. között a „Boldogok, akik békét teremtenek” mottóval szólalnak meg a dallamok, hangzanak el az előadások.
Két házkutatást tartottak szerdán Hargita megyében jövedéki termékek illegális birtoklása és forgalmazása miatt. A rendőrök 4720 szál cigarettát, 56 liter etil-alkoholt, 33,5 liter tömény szeszes italt és 5000 lej készpénzt foglaltak le.
Gyergyószentmiklóson jelenleg több infrastrukturális beruházás is zajlik párhuzamosan. Egyszerre dolgoznak a szennyvízhálózat bővítésén, a korábban felásott utak helyreállításán, és készülnek az elektromosautó-töltőállomások is.
szóljon hozzá!