Fotó: Gergely Imre
Továbbra sem problémamentes, ám az átszervezésnek köszönhetően hatékonyabb lett az utóbbi időben a közhasznú munkára köteles gyergyószentmiklósi személyek tevékenysége. Eddig főként hónap végén jelentkeztek munkára, újabban napi feladatokat kötelesek ellátni a szociális segélyért dolgozók.
2013. június 06., 17:292013. június 06., 17:29
2013. június 06., 17:442013. június 06., 17:44
Gyergyószentmiklóson kétszáz körüli azoknak a száma, akik szociális juttatás ellenében közhasznú munkát kötelesek végezni, tevékenységüket a polgármesteri hivatal mellékgazdaságának felügyelete alatt fejtik ki. Bevett gyakorlat volt részükről, hogy hónap végén jelentkeztek munkára, a szociális iroda által megállapított ledolgozandó óraszámot néhány napba sűrítve. A tömeges jelenlét a fegyelem, a munkavégzés rovására ment, „sokszor több a kár, mint a haszon” – nyilatkozott korábban lapunknak Bíró Boér Attila, a mellékgazdaság vezetője.
Ez az állapot enyhült a nemrégiben történt átszervezéssel – adta tudtunkra Nagy Zoltán alpolgármester, aki elmondta, az újítással heti beosztás szerint kötelesek munkára jelentkezni a szociális segélyre jogosultak, s vannak, akiktől naponta kérik számon a rájuk bízott feladatokat. Napi munkát végeznek azok a személyek, akik a közterek tisztaságáért felelnek, parkok, utcák, buszvárók, a zöldségpiac, a művelődési ház környéke, illetve a város bejáratai tartoznak egy, esetenként több „körzetfelelőshöz”. Az új módszerrel számon kérhetővé vált a Gyilkos-tó felé vezető út mentének tisztán tartása is, a szemetet a hetes kilométerig köteles összegyűjteni az erre kinevezett felelős.
„Sokat javult a helyzet, hatékonyabbá vált a munka” – véli a mellékgazdaság vezetője, hozzátéve, a munkavégzésnél most sem nélkülözhető az állandó felügyelet, a szigorú számonkérés. Ha valaki nem teljesíti a kötelezettségeit, ez kiderül a hónap végi összesítésből, ha nem dolgozza le a munkaórákat, elesik a szociális juttatástól – számolt be Bíró Boér.
Előkerültek az utcai porszívók
Újdonság, hogy porszívót tologatva járják a város utcáit a szociális munkások. A négy darab „szerszám”a közüzemek raktárából került elő, ahol több mint öt éve porosodtak, még az előző polgármester idejében vásárolta a város. „Kézi, mechanikus meghajtású gépek, útszéli porseprésre alkalmasak. Három közülük sosem volt használva, a negyedik is működőképes. Amióta ezzel sepregetnek, lényegesen kevesebb a por az útszéleken” – tudtuk meg az alpolgármestertől. A városközpont és a rácsatlakozó utcák takarítását végzik a gépekkel, azért éppen itt, mert látványosan jó munkát csak olyan szakaszokon lehet végezni a porszívókkal, ahol összefüggő az aszfaltréteg, és van járdaszegély.
Megsérült egy ember közúti balesetben Gyergyótölgyes település közelében csütörtök reggel. A helyszínen ellátták, majd kórházba szállították.
1944 őszén Gyergyószentmiklós mellett 159 magyar honvédet mészároltak le, a város felszegi részén pedig harminc civil halt meg a harcokban. A gyergyóiak minden évben fejet hajtanak a katonák és ártatlan áldozatok emléke előtt.
A közbiztonság megőrzése, fenntartása érdekében szerveztek átfogó ellenőrzést a Hargita megyei rendőrök Maroshévízen, amelynek során jelentős pénzbírságot róttak ki.
Első alkalommal szervez történelmi, népi és huszárprogramokat Gyergyószék legmagasabb pontján, az 1544 méteres Pricske-tetőn a Földváry Károly Hagyományőrző Huszáregyesület.
Idén a gyergyószárhegyi Kájoni János Gyermekvédelmi Otthon udvarán tartják meg a hagyományos tatárdombi megemlékezést és az ahhoz kapcsolódó kulturális eseményeket szombaton. A szentmise után néptánc produkciók és színdarab is várja az érdeklődőket.
Javítási munkálatok miatt szünetelni fog az ivóvízszolgáltatás több gyergyószentmiklósi utcában szeptember 5-én, pénteken.
Motorkerékpár és autó ütközött szeptember 3-án délután Gyergyószentmiklós és Gyilkos–tó között.
Tizenötödik alkalommal szervezik meg Gyergyószentmiklóson az Örmény Művészeti Fesztivált, amely szeptember 5–7. között kínál gazdag programot a közönségnek. A kulturális értékek megmutatása és a gasztronómia is jelentős hangsúlyt kap.
Sikerült átütemezni a korábban felvett húszmillió lejes hitel visszafizetését, nyugtázták Csergő Ottó lemondását, és újra közbeszerzést írnak ki a szemét elszállítására. Ezek voltak a gyergyószentmiklósi képviselő-testület hétfői ülésének témái.
Árokba csúszott egy busz Borzonton hétfő reggel. Felnőttek és gyerekek is a járműben ragadtak a mentőegységek érkezéséig.
szóljon hozzá!