Három székelyudvarhelyi fiatalt állított elő a rendőrség, miután hétfőről keddre virradóra egy udvarhelyi gazdaságból mezőgazdaságigép-alkatrészeket, illetve egyéb fémszerkezeteket tulajdonítottak el.
2010. január 27., 15:122010. január 27., 15:12
2010. január 27., 15:162010. január 27., 15:16
Kedden, január 26-án délben a székelyudvarhelyi rendőrséget arról értesítette a helybéli I. G., hogy éjszaka ismeretlen tettesek hatoltak be gazdaságába, és mezőgazdaságigép-alkatrészektől, illetve egyéb fémszerkezetektől fosztoták meg, mintegy 1000 lejes kárt okozva. A nyomozást követően a rendőrség három székelyudvarhelyi személyt állított elő, köztük a 32 éves B. J., a 23 éves D. Z., valamint a 22 éves B. S. – tájékoztat közleményében a Hargita Megyei Rendőr-felügyelőség Az eltulajdonított javakat visszaszerezték, és visszaszolgáltatták a tulajdonosnak, a három személlyel kapcsolatban tovább folytatódik a nyomozás, tetteikért a törvényszék előtt felelnek.
Megbénította Székelyvarság több részét a szerdai vihar: fák dőltek ki, megszűnt az áramszolgáltatás, leállt a telefonhálózat és az internet, több tanyarész elszigetelődött, a településre vezető 138B megyei út egyik szakasza pedig járhatatlanná vált.
Több házkutatást tartottak Hargita megyében csempészet gyanúja miatt szerdán. A rendőrök pirotechnikai eszközöket foglaltak le, több tízezer lejes bírságot szabtak ki, és mintegy 35 tonna szabálytalanul tárolt fémhulladékot is találtak.
Hat év és számos bonyodalom után megépült az óvoda Homoródszentmártonban, ahol egy előkészítő osztály és egy napközis évfolyam is helyet kapott. Bár konyha nincs az épületben, az étkeztetésre is találtak megoldást.
Teljesen le lesz zárva a gépjárműforgalom elől július 16-án, csütörtökön 9 és 16 óra között a székelyudvarhelyi Iskola utca, munkálatok miatt.
Másodszor is kullancsirtást végeznek Székelyudvarhely több zöldövezetében. A munkálatok július 16-án, csütörtökön este kezdődnek, amennyiben az időjárás kedvez a beavatkozásnak.
Lezárják a 132-es megyei út egy szakaszát Szentegyházán a városnapok idején. A forgalom elterelésére több útvonalat is biztosítanak.
Több mint 9600 jelentkező vehet részt idén a pedagógusi véglegesítő vizsga írásbeli próbáján, amelyet kedden tartanak meg az erre kijelölt 42 vizsgaközpontban – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Valószínűleg egy több mint nyolcvanéves, azóta eltömítődött fúrásból szivároghatnak a gázok és a víz a Szejkefürdőn, amelyek már a felújításra váró mofettában is kárt tettek. Újabb szakembereket várnak a helyszínre a további elemzések elvégzéséhez.
Több százezer lejt különített el a székelyudvarhelyi önkormányzat hétfőn az Orbán Balázs Általános Iskola szerkezeti megerősítésére, ugyanakkor az ivó- és szennyvízhálózat fejlesztésével kapcsolatban is fontos határozatot hoztak.
Hamarosan elkezdik a Sziget utcai háziorvosi rendelők energetikai felújítását Székelyudvarhelyen, a munkálatok idejére pedig a nemrég korszerűsített Villanytelep utcai régi fogászat épületébe költöztetik át a családorvosokat.
szóljon hozzá!