
Gazdanapokra várják az érdeklődőket Kápolnásfaluba
Fotó: Beliczay László
Megáldják a munkagépeket, traktoros és szekeres ügyességi versenyeket tartanak, ugyanakkor szakmai előadás is lesz a hétvégén tizedik kiadásához érkező Kápolnásfalusi Gazdanapokon.
2024. október 16., 08:202024. október 16., 08:20
Szentegyházán és Kápolnásfaluban is felvonulnak a traktorokkal pénteken délután három órától a gazdanapok részeként. Két óra múlva szentmise kezdődik Szent Vendel, az állatok védőszentjének tiszteletére, majd
A gazdanapok helyszíneként szolgáló, Kápolnásfaluhoz tartozó Homoródlokán szombaton reggel kilenc órától lehet regisztrálni a lovakat, amelyeket egy óra múlva zsűri fog pontozni, értékelni. Ezt követően szakmai előadást tart Haschi András, az APIA igazgatója (11.30), illetve délben kezdődnek a szekeres és traktoros ügyességi versenyek.
A későbbiekben kulturális műsorok és traktoros rönkhúzó verseny színesítik a napot.
Megrongálta az aszfaltutat és fákat döntött ki a szerda délutáni vihar Székelyvarságon.
Az Európai Unióban a 16–24 évesek csaknem háromnegyede rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, Románia azonban továbbra is az utolsók között szerepel: csak Bulgáriát előzi meg az Eurostat friss felmérése szerint.
Július 20-ától jelentkezhetnek a magánszemélyek a 2026-os roncsautóprogramra, amelynek keretében állami támogatással vásárolhatnak új gépkocsit. A program idei költségvetése 300 millió lej.
Két jogosítvány nélküli sofőrt is kiszűrtek a közúti forgalomból kedden a Hargita megyei rendőrök, egyikük ráadásul jelentős mennyiségű alkoholt is fogyasztott vezetés előtt.
Az elmúlt hat napban összesen 55 sürgősségi beavatkozást hajtottak végre a Hargita megyei hivatásos tűzoltók. Tűzesetekhez, közlekedési balesetekhez és árvízi károk elhárításához is vonultak az egységek.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó törvények elfogadása létfontosságú Románia számára.
2025-ben is az ajánlott szint alatt maradt a gyermekek átoltottsága Romániában, az UNICEF és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerdán közzétett jelentése szerint.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi minisztert ironizáló üzenetet tett közzé szerdán a Facebookon a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).
Súlyos informatikai hiba miatt kedd óta nem működnek az Országos Kataszteri és Ingatlan-nyilvántartási Hivatal (ANCPI) informatikai rendszerei. Emiatt az e-Terra telekkönyvi alkalmazás sem érhető el, és várhatóan a hét végéig nem is lesz használható.
szóljon hozzá!