
A programot és a jó ízlés határait betartani. Ennyit kérnek a lakóktól. Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Csíkszék falvaiban is megszervezi a tavaszi lomtalanítást a hulladékgazdálkodással megbízott Eco-Csík Kft. A jövő hét végéig tartó akció során ingyen elszállítják a hulladékot azoktól a lakóktól, akik reggel hét óráig kihelyezik azt kapuik elé. Kérésük viszont az, hogy a jó ízlés határait súroló hulladékoktól ne így próbáljanak megszabadulni.
2019. április 05., 13:002019. április 05., 13:00
2019. április 05., 13:012019. április 05., 13:01
Csíkszék falvaiban is ingyenes lomtalanítást szervez a hulladékgazdálkodással megbízott Eco-Csík Kft., partnerségben az S. L. C. hulladékfeldolgozó központtal. Az akció már a héten elkezdődött, és jövő héten is folytatódik, az eddigi tapasztalatok alapján azonban az illetékesek fontosnak tartottak leszögezni néhány tudnivalót.
A vidéki lomtalanítás kedden kezdődött, azóta öt településen szállították el a hulladékot az Eco-Csík Kft. munkatársai. Az akció szabályai szerint a családi házak lakói egy előre meghatározott programnak megfelelően kihelyezhetik a kapuk elé a lomtalanításból származó hulladékaikat (bútordarabok, elektronikai cikkek, papír, műanyag, üveg stb.), ezeket pedig ingyen elszállítják. Szintén fontos tudnivaló, hogy a hulladékot reggel hét óráig kell kitenni, hogy a cég munkatársai a tervek szerint haladhassanak az elszállítással.
Pál Tamás, az Eco-Csík Kft. igazgatója érdeklődésünkre elmondta, az eddigi tapasztalatok alapján két dologra szeretné felhívni a lakosság figyelmét. Egyik az, hogy a közvélekedéssel ellentétben nem lehet bármilyen hulladékot kihelyezni. A cégek esetében például kivételt képeznek az ipari tevékenységből származó, illetve a veszélyes hulladékok. Magánszemélyek esetében nem voltak hasonló kikötések, ennek azonban az lett az eredménye, hogy
Az igazgató kiemelte, ehhez hasonlókat vagy állattetemeket nem szeretnének a hulladék között látni. Emellett a zöld hulladékot (ág, nyesedék, fű stb.) sem szállítják el, azt ugyanis komposztálni kell a Hargita Megye Tanácsa által korábban kiosztott komposztládákban.
Hozzátette, sok esetben az elszállítás menetét is félreértelmezik a lakók, és azt hiszik, hogy az Eco-Csík munkatársai össze is gyűjtik a hulladékot az udvaraikról. Ez azonban nem így van,
Az akció célja az, hogy minél több hulladékot, fölöslegessé vált lomot szállítsanak el a lakóktól, ezáltal csökkentve a lerakásra szánt mennyiséget, hogy elérjék a törvény által megkövetelt 42 százalékos hulladék-újrahasznosítási arányt. A lakosok minden leadott nagyméretű készülék után (hűtő, fagyasztóláda, mosógép, mosogatógép, ruhaszárítógép, légkondicionáló berendezés) ajándékutalványban is részesülnek. A vidéki lomtalanítás programját az érdeklődők az alábbi táblázatban tekinthetik meg.
| Április 5., péntek | Csíkszentgyörgy, Csíkcsicsó |
| Április 8., hétfő | Tusnád, Csíkszentmihály |
| Április 9., kedd | Csíkkozmás |
| Április 10., szerda | Kászonaltíz, Csíkszentimre |
| Április 11., csütörtök | Csíkszentkirály, Csíkrákos |
| Április 12., péntek | Csíkszentlélek |
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
1 hozzászólás