Fotó: Haáz Vince
A digitalizáció semmit sem hagy úgy, mint régen volt (sem a társadalmat, sem a közigazgatást, sem a gazdaságot), éppen ezért kell beszélni róla, és tenni arról, hogy ne vesztesei, hanem nyertesei legyünk a digitalizációs folyamatnak – hangzott el az Erdélyi Magyar Digitális Napok csütörtöki megnyitóján. A Marosvásárhelyen zajló kétnapos konferencia alkalmat teremt a magyar-magyar szakmai párbeszédre is.
2022. március 24., 16:512022. március 24., 16:51
Vajdaság és Felvidék után most Erdélyben szerveztek Magyar Digitális Napokat a Digitális Jólét program keretén belül.
A marosvásárhelyi Kultúrpalotában zajló értekezlet megnyitóján Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere kifejezte abbéli örömét, hogy éppen Marosvásárhely adhat otthont egy ilyen rangos rendezvénynek.
– mondta a városvezető, hozzátéve, hogy elindult a virtuális valóság program kiterjesztése az iskolákban, aminek részeként
„A mi feladtunk az, hogy együttműködve az oktatási hálózattal és a kutatókkal egy olyan technikailag is képzett nemzedék nőjön fel, amely képes helytállni a 21. század tudásalapú gazdaságában” – fogalmazott a megnyitón a városvezető.
Fotó: Haáz Vince
A megnyitón Gál András Levente, a Digitális Jólét program szakmai vezetője is köszöntőt mondott. Úgy fogalmazott, hogy
Márpedig, ha egy ezeréves állam fejlődni szeretne, akkor kell egy olyan kezdeményező program, amely az élére áll ennek az egésznek. „Erről szól a Digitális Jólét Program, amely kezdettől fogva azt a célt tűzte ki, hogy a digitalizációban – amely vitán felül a 21. század második évtizedének legrobusztusabb, legerőteljesebb globális modernizációs folyamata – ebben a magyar nemzet, a közösség inkább nyertes legyen, mint vesztes” – fogalmazott Gál András Levente.
Fotó: Haáz Vince
Hozzátette, ugyanakkor hogy
„Élénk magyar-magyar szakmai párbeszéd tud kiépülni, és azért vagyunk itt, hogy ez meg tudjon valósulni” – összegzett.
Fotó: Haáz Vince
A helyi szervezők részéről Simon Károly, az IT Plus Klaszter elnöke beszélt. Úgy fogalmazott, hogy mi sokszor szoktunk büszkélkedni az IT-szektor eredményeivel Romániában, jogosan,
Fotó: Haáz Vince
„Romániában nagyon pörög az IT-szektor, ez annak köszönhető, hogy sok jó szakember dolgozik ezen a területen. Ez pedig annak köszönhető, hogy egyelőre jó képzést tudunk biztosítani nekik, ez azért van, mert a valamikor erős reál oktatási vonalaink kitartanak, de hogy ha már a trendeket nézzük, sokkal árnyaltabb a kép, ott már van okunk aggodalomra” – fogalmazott Simon Károly. Mint fogalmazott, akkor tartja eredményesnek ezt a rendezvényt, ha
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
A Richter-skála szerint 4-es erősségű földrengés történt szerdán 7 óra 57 perckor Szatmár megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Bukarest negyedik kerületi bírósága kedden elrendelte annak a 20 éves fiatalembernek az előzetes letartóztatását, aki hétfő délután halálra gázolt egy babakocsit toló 35 éves nőt a főváros Berceni nevű sugárútjának egyik gyalogátjáróján.
A Hargita Megyei Törvényszéken kezdődött meg annak a pernek a tárgyalása, amely hivatali visszaélés miatt indult Gálfi Árpád, Székelyudvarhely volt polgármestere, és négy városházi alkalmazott ellen. Az első tárgyalást elnapolták.
Égettműanyag-szagot érzett a rendőrautóban a járőregység, és amikor ki akartak szállni a szolgálati Polóból, beragadt a központi zár. Amit pedig ezután tapasztaltak, elmenne egy bohózatba is – szellőztette meg a sztorit az Europol szakszervezet.
Az a cél, hogy még idén helyreállítsák a székelyudvarhelyi Vár utcában elbontott fémszerkezetű hidat, amely balesetveszélyessé vált az elmúlt években. Hamarosan forgalmi változásokat iktatnak be, hogy enyhítsék a munkálatok miatti torlódásokat.
Korábban elkezdte idén az előző évekhez képest a téli útjelzések felszerelését a brassói regionális útügyi igazgatóság. Az időjárással magyarázzák.
3 millió eurós uniós finanszírozással létesít adatbankot az Egnosis informatikai cég és a Pro Vitam Klinika az autoimmun és ritka betegségek kutatásához. Az egyedülálló projekt célja, hogy strukturált adatokkal segítse a diagnosztizálást és a kezelést.
Alapjaiban alakítaná át a közúti ellenőrzéseket és a büntetések rendszerét Romániában a Belügyminisztérium közvitára bocsátott, közlekedésbiztonságot javítani kívánó törvénytervezete.
Több ember is megsebesült október 11-én Gelencén, miután két férfi késsel randalírozott a községben. A polgármester leszögezte: egyedi esetről van szó, mert az erőszak nem jellemző a településen, ugyanakkor a közbiztonság sincs veszélyben.
A Román Hírszerző Szolgálatnak (SRI) jogilag jól megalapozott, alkotmányos eszközökkel hozzá kell járulnia a korrupció felszámolásához – írta kedden az államfő az X közösségimédia-platformon.
szóljon hozzá!