
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Folytatódik a gyergyószentmiklósi külterületek tulajdonjogának tisztázási procedúrája. Legközelebb hétfőn várják a Kiskürüc és a Középkürüc dűlőkben területtel rendelkező földtulajdonosokat.
2020. október 01., 21:262020. október 01., 21:26
Újabb mérésekről adott hírt a kivitelező cég. Október 5-én, hétfőn reggel 9 órakor, a Nyírben található volt IAS-s istállókkal szemben (a csirkefarm szomszédságában), azokat a tulajdonosokat várják, akiknek a Kiskürüc és Középkürüc dűlőkben van területük.
A méréseket ütemtervszerűen végzik, hétfőn és kedden a 105-ös és a 99-es dűlőkben, szerdán és csütörtökön a 100-as és a 101-el jelzett területrészeken, pénteken pedig a 90-es és a 91-es dűlőkben. A tulajdonosok, adott esetektől függően, az ügyintézés érdekében szükséges, hogy magukkal vigyék a személyazonossági igazolványukat, a tulajdonjogi okmányt, a jóváhagyást és annak mellékletszámát, az ideiglenes igazolást, az adásvételi szerződést, a telekkönyvi kivonatot, valamint az egyéb tulajdonjogot igazoló iratot.
A mintegy 22 ezer hektárnyi külterület tulajdonjogának tisztázásának többlépcsős folyamatát indította el a gyergyószentmiklósi önkormányzat. Az első szakaszban felmért területek tulajdonosai év végéig megkaphatják a telekkönyvi kivonataikat. Ez 842 dokumentumot jelent. A második szerződés keretében 1190 területrészt mértek fel. Ez esetben a begyűjtött adatok feldolgozása van folyamatban, majd a dokumentáció kifüggesztése következik, lakossági konzultációra. A jelenlegi, harmadik szerződés keretében további 382 hektárnyi terület tulajdonviszonyát rendeznék.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
Ünnepélyes keretek között adják át szombaton Gyergyóremetén az új bicikliutat. Az esemény nem csupán egy hivatalos átadó lesz: a szervezők egy különleges rekordkísérlettel is készülnek.
A marosvásárhelyi tűzoltók egy lakástűzhöz vonultak ki pénteken délután, amely egy tömbház legfelső emeletén keletkezett.
Nem mindennapi tűzesethez riasztották a hatóságokat Székelyudvarhelyen, péntek délután: valaki a plázánál levő lakópark mögött egy betonkerítés tövében akart halat sütni. Azonban a lángok elharapóztak.
Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.
Pénteken délutánra sikerült teljesen eloltani a maroludasi hulladéklerakónál kedden délben keletkezett tüzet. A területet továbbra is megfigyelés alatt tartják.
1 hozzászólás