Felújítások a csíkszeredai megyei kórházban

•  Fotó: Kristó Róbert

Fotó: Kristó Róbert

Belső felújítások zajlanak a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház négy részlegén – a belgyógyászaton, az ideggyógyászaton, a sebészeten és a kardiológián több mint egy millió lej értékben modernizálnak. A kórházi ellátás a munkálatok alatt is folytatódik, a vezetőség szerint zavartalanul, a betegek és hozzátartozóik szerint kisebb-nagyobb fennakadásokkal.

Daczó Katalin

2010. december 06., 19:022010. december 06., 19:02

2010. december 07., 09:572010. december 07., 09:57

Megújul a belgyógyászat, az ideggyógyászat, a sebészet és a kardiológia – tudtuk meg dr. Demeter Ferenctől, az intézmény vezérigazgatójától. A munkálatok az egészségügyi minisztérium által kiutalt pénzekből zajlanak mintegy 1 100 000 lej értékben. „Ez a négy osztály rég nem volt felújítva, rászorult a javításra – magyarázta a vezérigazgató. – Ezúttal megtörténik a kórtermek felújítása, és a kórtermek feléhez külön fürdőszoba is készül, kicseréljük a padlóburkolatot, lesz festés, ajtócsere, támaszkodókorlát a folyosókon, megújulnak a közös fürdőszobák, a villanyhálózat és az oxigénhálózat is ezeken a részlegeken, ugyanakkor megtörténik a kórtermek újraosztása, hogy minél jobban megközelítsük a mostani előírásokat.” Dr. Demeter Ferenc úgy véli, hogy a munkálatokat legkésőbb január végéig befejezik, a betegeket viszont addig is ugyanúgy ellátják.

Szerkesztőségünkhöz viszont többen is panasszal fordultak a kórházban tapasztaltak miatt. Állítólag az utóbbi hetekben egyre gyakrabban előfordult, hogy a betegeket egyik részlegről a másikra tették-vették, minden különösebb magyarázat nélkül, vagy pl. arra való hivatkozással, hogy nincs hely a belgyógyászaton a felújítások miatt.

Az igazgató szerint nem utasítanak vissza beteget helyhiány miatt, inkább megállítják a munkát, és kitakarítanak egy kórtermet, hogy a betegeket el tudják látni, vagy más részlegeken ürítenek szobát számukra.

A beutaltakat gyakran a munka zaja is zavarja, hiszen az átalakítások nagy hanggal járnak. „Nem tudjuk a kórházat bezárni, hogy ezek a munkálatok megtörténjenek – hangsúlyozta az igazgató –, mint ahogyan a zajt sem tudjuk teljesen kiszűrni. De próbálunk tekintettel lenni a betegekre, pl. nem cserélünk mellettük ablakot.”

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 29., csütörtök

Átköltöznek a sebészeti szakrendelések a csíkszeredai kórházban

Más helyszínen fogadják a betegeket a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sebészeti járóbetegrendelői február másodikától – tájékoztat az intézmény közösségi oldalán.

Átköltöznek a sebészeti szakrendelések a csíkszeredai kórházban
Hirdetés
2026. január 29., csütörtök

„Kiolvadtak” a gödrök a csíkszeredai utakon

Felmérte a kritikusabb helyszíneket Csíkszeredában a hóolvadás után az útkarbantartással megbízott cég, pénteken pedig hozzáfognak a gödrök betöméséhez hideg aszfalttal.

„Kiolvadtak” a gödrök a csíkszeredai utakon
„Kiolvadtak” a gödrök a csíkszeredai utakon
2026. január 29., csütörtök

„Kiolvadtak” a gödrök a csíkszeredai utakon

2026. január 29., csütörtök

Várni kell még a Brassói úti körforgalomra Csíkszeredában  

A tervek elkészülnek, és az építkezési engedélyt is ki fogják adni, de a Brassói úton idén nem valószínű, hogy kialakítják az elképzelt körforgalmat. Ennek anyagi okai vannak: több olyan beruházást kell befejezni, amelyek jelentős önrészt igényelnek.

Várni kell még a Brassói úti körforgalomra Csíkszeredában   
2026. január 28., szerda

Újabb tömeges leépítés, ezúttal a csíkszeredai textiliparban

Közel százötven fős leépítésről tett előzetes bejelentést a Hargita megyei munkaerő-elhelyező ügynökségnél egy csíkszeredai textilipari cég. A tömeges elbocsátást már februárban kénytelenek végrehajtani.

Újabb tömeges leépítés, ezúttal a csíkszeredai textiliparban
Hirdetés
2026. január 28., szerda

Ráhangolás a csíkszentmiklósi kolbászfesztiválra

Február 5-én éjfélig lehet szavazni online, illetve ily módon értékelni a Csíkszentmiklósi Ifjúsági Egyesület által meghirdetett rajzversenyre beküldött munkákat. Ez egyfajta ráhangolás a február 7-én esedékes ottani kolbászfesztiválra.

Ráhangolás a csíkszentmiklósi kolbászfesztiválra
2026. január 27., kedd

Műanyagra cserélik a betonelválasztók egy részét Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál

Dolgoznak a betonelemekkel, ezért lezárták az 578-as európai út Csíkszentkirály felől Csíkszereda irányába vezető dupla sávját kedden reggel.

Műanyagra cserélik a betonelválasztók egy részét Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál
2026. január 27., kedd

Szociális munkás technikus képzés indul Csíkszeredában

Szakképzést indít 2026 februárjától a Gyulafehérvári Caritas Csíkszeredában, amely a szociális ellátórendszerben dolgozni kívánók számára kínál gyakorlatorientált felkészülést.

Szociális munkás technikus képzés indul Csíkszeredában
Hirdetés
2026. január 26., hétfő

Tüntetést szerveznek szombatra Csíkszeredában is

Civil kezdeményezésre Csíkszeredában is tüntetést szerveznek szombat délre a Szabadság térre a magas adók ellen tiltakozva.

Tüntetést szerveznek szombatra Csíkszeredában is
2026. január 25., vasárnap

Szabad ég alatt egy hajléktalan nő Csíkszeredában

Senkire nem lehet rákényszeríteni a szociális ellátást, így évek óta az utcán él egy nő Csíkszereda központjában. A helyiek aggódnak érte.

Szabad ég alatt egy hajléktalan nő Csíkszeredában
2026. január 24., szombat

Adómódosítás Csíkszeredában: megvizsgálják a jogi lehetőségeket

Amióta Sepsiszentgyörgyön bejelentették a helyi adók csökkentését, Csíkszeredában is egyre erősebb az elvárás az önkormányzat intézkedésére. Korodi Attila polgármester közölte: ebben a kérdésben a pénzügyminisztérium válasza lesz sorsdöntő.

Adómódosítás Csíkszeredában: megvizsgálják a jogi lehetőségeket
Hirdetés