
Az új hangszereket is megszólaltatták
Fotó: Baricz-Tamás Imola
Új fellépőruhákkal és hangszerekkel bővült a Gyergyószentmiklósi Fúvószenekar eszközkészlete, amelyeket próbával egybekötött sajtótájékoztatón mutattak be.
2018. november 28., 13:222018. november 28., 13:22
Négy éve működik a Gyergyószentmiklósi Fúvószenekar, amelynek eszköztárát az elmúlt időszakban új hangszerekkel és fellépőruhákkal egészítették ki – ebből az alkalomból tartottak sajtótájékoztatót a csapat kedd esti próbáján. György István, a zenekar vezetője felszólalásában elmondta, nagy hangsúlyt fektetnek az oktatásra,
Hozzátette, a tudás mellett a megjelenésre is gondolniuk kell, ezért fellépőruhákat vásároltak a városi és megyei önkormányzat anyagi hozzájárulásával. Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke kifejtette, idén a fúvószenekar több mint 23 ezer lejre pályázott sikeresen intézményüknél. A zenekar legközelebb a gyergyószentmiklósi városnapokon ad koncertet.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
Sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldova, Dobrudzsa, Munténia, és Olténia 23 megyéjének egyes térségeire.
Naponta 800 munkás, több mint 700 munkagép dolgozik a Marosvásárhely-Nyárádszereda autópálya-szakasz építésén, ahol már elkezdték az aszfaltozást – közölte Horațiu Cosma, a szállításügyi minisztérium államtitkára a közösségi oldalán.
szóljon hozzá!