Kiegyezett a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal és az E.ON Gaz, így a város nem marad február végére meleg víz és fűtés nélkül. A gázszolgáltató döntésében közrejátszott az is, hogy megérkezett a kormány által a fűtéstámogatások kifizetésére szánt 3,5 millió lej.
2010. február 22., 14:212010. február 22., 14:21
2010. március 08., 13:172010. március 08., 13:17
A marosvásárhelyi hő- és melegvíz-szolgáltató vállalat 24 millió lejjel tartozik az E.ON-nak, amely – mivel nem kapta meg időben a tavaly átütemezett tartozás e havi részletét – azzal fenyegetőzött, hogy elzárja a gázcsapokat. Tavaly augusztusban már volt hasonlóra példa. Akkor, szintén a felhalmozódott adósság miatt a gázszolgáltató leállította a marosvásárhelyi kazánházak gázellátását. A marosvásárhelyi polgármesteri hivatal, az E.ON, illetve a hő- és melegvízszolgáltató tárgyalásainak következtében öt nap után újra meleg víz folyhatott a csapokból.
A csatornafedők szintre emelésén dolgoznak Marosvásárhelyen a Dózsa György utcában, de ezzel nem érnek véget a két éve megkezdett munkálatok. Módosítani fogják a már felfestett sávokat is, a rendőrség utasítására.
Idén először Romániában, Marosvásárhelyen is látható lesz a Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál, Magyarország egyetlen Oscar-kvalifikáló fesztiváljának néhány filmje.
Elsöprő többségben utasították el a helyiek a Maros megyei Koronkán a vasárnap tartott népszavazáson, hogy tömbházak épüljenek a településen. A községvezetők most már a lakosság döntésére is hivatkozva utasíthatják el a potenciális ingatlanbefektetőket.
Noha Crin Antonescu nyerte a vasárnapi, első fordulós elnökválasztást Maros megyében, George Simion alig maradt el tőle.
Egy háromszáz kilogrammos medvét csaltak kelepcébe és altattak el Segesváron hétfőre virradó éjszaka.
Koronkán vasárnap nemcsak az államelnök-jelöltek nevére lehet pecsételni. Egy másik szavazólapot is kapnak a helyiek, akik arról nyilváníthatnak véleményt, hogy akarják-e, hogy a településükön tömbházak épüljenek.
Kigyulladt személygépkocsihoz riasztották a segesvári hivatásos tűzoltókat szombatról vasárnapra virradó éjszaka.
Idős édesapját keresi egy férfi Marosvásárhelyen, aki napok óta nem tért haza.
Munkaszüneti napon sem pihentek a Maros megyei közlekedésrendészek: közel 300 autóvezetőt igazoltattak, alkohol- és drogteszteket végeztek, de volt, akinek a jogosítványát is bevonták, más szabálysértők pénzbírságot kaptak.
Három autó ütközött össze Segesváron péntek délelőtt a 13-as jelzésű országúton, hárman megsérültek – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!