
Fotó: Borbély Fanni
Közzétette az elkövetkező két hét programját a Csíki Játékszín. Mutatjuk, hogy melyik előadásokra melyik bérleteseket várja a társulat.
2024. január 26., 19:292024. január 26., 19:29
2024. január 26., 19:342024. január 26., 19:34
Január 31-én, szerdán a CSOMÓTÜNDÉR című előadás szerepel a Csíki Játékszín játékrendjében: reggel 10 órától a Pinocchio bérletek tulajdonosait, 12.30-tól a Nyilas Misi bérleteseket várják a színház nagytermébe. A Makropulos-ügy című előadást február 2-án, pénteken 19 órától és 3-án, szombaton szintén 19 órától adja elő a társulat a Hunyadi László Kamarateremben.
Február 6-án és 7-én a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház adja elő A kis herceg című előadást a Csíki Játékszín gyermekbérletesei számára. Kedden a Csipike bérletek érvényesek a 10 órai és a Babszem Jankó bérletek a 12.30-kor kezdődő előadáson, szerdán pedig a Móka bérlet a délelőtti és a Pumukli bérlet a déli (12.30-kor kezdődő) előadáson.
Február 9-én, pénteken a Kilencvenegy című előadást a Hunyadi László kamarateremben játsszák 19 órától. 10-én és 11-én a Hegedűs a háztetőn musicalt adják elő 19 órától a nagyteremben.
A vízimentők egymás után találták meg azt a két fiatalt, akik Olimp üdülőhelynél tűntek el a tengerben vasárnap. Mindkettejüket megpróbálták újraéleszteni, de nem sikerült megmenteni az életüket.
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Két spanyol vadászgép lelőtt egy engedély nélkül a román légtérbe behatoló drónt vasárnapra virradóra Galac megyében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
szóljon hozzá!