
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Korábban felébredtek idén a viperák a hibernálásból, a turisták már találkozhatnak velük turistaösvényeken vagy köveken, sziklákon – írja az Agerpres hírügynökség a Hunyad megyei hegyimentők figyelmeztetésére hivatkozva.
2024. április 17., 09:582024. április 17., 09:58
2024. április 17., 17:092024. április 17., 17:09
Ovidiu Bodean, a Hunyad megyei Salvamont vezetője a hírügynökség tudósítójának megkeresésére elmagyarázta,
A szakember azt tanácsolja a kirándulóknak, hogy bakancsban és hosszú szárú nadrágban vagy lábszárvédőben vágjanak neki az útnak. Ugyanakkor arra figyelmeztet, hogy az állatot nem szabad zavarni, megérinteni vagy megközelíteni, például fotózás céljából. Mint elmondta,
Viperaharapás esetén az áldozatot azonnal kórházba kell szállítani, ahol viperamarás elleni szérumot adnak be neki – figyelmeztetnek a hegyimentők.
Hátba szúrtak egy rendőrt szerdán este Nagybányán. A támadás a város egyik utcáján történt, a rendőr szolgálaton kívül volt, sérülését követően kórházba vitték. Az elkövető elmenekült, nagyszabású művelet indult a felkutatására.
Ilie Bolojan szerint lehetővé kell tenni az önkormányzatok számára, hogy a költségvetésük elfogadása előtt visszatérjenek a helyi adók és illetékek törvényben meghatározott minimális szintjéhez.
Ilie Bolojan szerdán este bejelentette, hogy 2026. április 1-je és 2027. március vége között a lakossági fogyasztók szabályozott áron, a vállalatok és intézmények pedig piaci áron jutnak földgázhoz.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán este bejelentette, hogy a 2026-os költségvetésről szóló egyeztetések várhatóan a jövő héten lezárulnak, így a tervezetet február 20-a körül terjesztik a parlament elé.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátora, Robert Cazanciuc támogatja az RMDSZ-nek azt a javaslatát, hogy a kormány vizsgálja felül a helyi adók és illetékek emeléséről szóló döntését.
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA, emiatt 900 dolgozótól válna meg.
Gondatlanságból elkövetett rongálás, valamint a munkavédelmi és munkahelyi egészségvédelmi előírások megszegésének gyanújával büntetőeljárást indított szerdán a Szilágy megyei rendőrség a szilágycsehi templomtorony leomlásának ügyében.
Noha a vízfelületet még jég borítja, a háttérben már minden adott a tavaszi szezonnyitáshoz a sepsiszentgyörgyi városi szabadidős létesítménynél. A fenntartó Rekreatív Rt. beszerezte az állomási tóra szánt csónakokat és vízibicikliket.
Az oktatási szakszervezetek tagjai szerdán a kormány székhelye előtt tüntettek, mivel elégedetlenek a kormány által elfogadott intézkedésekkel.
A szilágycsehi református templom összeomlásának okait kivizsgáló válságstáb alakult a művelődésügyi minisztériumnál szerdán – közölte a tárca.
1 hozzászólás