
Elszállítják a rendszámtábla nélküli, közterületen felejtett gépkocsikat Marosvásárhelyen
Fotó: Haáz Vince
Ötvenhárom, évek óta közterületen hagyott autót azonosított a Marosvásárhelyi Helyi Rendőség. A járműveket elszállítják, és ha tulajdonosaik nem jelentkeznek, leadják azokat a roncstelepre.
2020. június 16., 15:052020. június 16., 15:05
A helyi rendőrség vezetője, Raul Matis elmondta, hogy idén nagyon sok lakó panaszkodott arra, hogy a közterületen hagyott roncsautók miatt nincs ahová parkoljanak. A terepező helyi rendőrök a lakók jelentéseit is figyelembe véve 180 elhagyott autót azonosítottak a város területén. Tulajdonosaiknak felszólítást küldtek, hogy szállítsák el a közterületről az autókat. 127-en eleget tettek a helyi rendőrség felszólításának, de 53 érintett nem reagált.
Az érvényben levő törvények értelmében a városháza közterület-rendezési igazgatósága a helyi rendőség közbenjárásával elszállíthatja a közterületen hagyott személygépjárműveket, ezenkívül 2000 lejes pénzbírságot róhatnak ki a tulajdonosokra. Ha azok visszaigénylik a gépkocsit, akkor meg kell térítsék a bevontatási és tárolási költségeket is. Amennyiben a tulajdonos 30 napon belül nem igényli vissza az elvontatott gépkocsit, az a városháza tulajdonába kerül.
Tizenegy autó ütközött össze péntek délután a Craiovát Pitești-tel összekötő, 12-es gyorsforgalmi úton, Olt megyében. A járművekben több mint harminc ember utazott, a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet.
Oroszország a csütörtökről péntekre virradó éjszaka újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán kikötői infrastruktúra ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
Naphosszat készülődünk, próbáljuk letudni a teendők hosszú listáját, miközben egy tökéletes ünnep képét hajszoljuk. Szakértővel kerestünk választ arra, mit tehetünk azért, hogy a karácsony ne a teljesítménykényszerről, hanem a jelenlétről szóljon.
Meghalt egy 36 éves férfi egy verekedésben csütörtökre virradóra Szeben megyében.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
szóljon hozzá!