
Csütörtök estétől másnap reggelig oltották a tüzet, és még a hétvégén is a helyszínen dolgoztak a tűzoltók
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Ideiglenesen felfüggeszti a segesvári hulladéklerakó működését a környezetőrség, miután az utóbbi két hétben kisebb-nagyobb területen többször is lángra kapott a szeméttelep.
2020. augusztus 11., 19:562020. augusztus 11., 19:56
2020. augusztus 11., 20:012020. augusztus 11., 20:01
A segesvári hulladékot, miután a Maros Megyei Környezetőrség ideiglenesen beszüntette a város szélén működő szemétlerakó használatát, valószínűleg a kerelőszentpáli megyei szemétlerakóba szállítják – válaszolta a Székelyhonnak Tóth Tivadar alpolgármester, aki érdeklődésünkre azt is elmondta, hogy a szemétgyűjtő cég hibájából történt mindez, tehát annak is kell gondoskodnia a probléma megoldásáról.
– fogalmazott a segesvári alpolgármester.

Ismét lángra kapott a segesvári hulladéklerakó, mintegy 400 négyzetméteres felületen égett a hulladék több órán át csütörtök éjjel. A megyei vészhelyzeti felügyelőség RO-ALERT sms-üzenetet is küldött a környékbelieknek a nagy mennyiségben felszálló füst miatt.
A szemétlerakót nem használhatják mindaddig, amíg nem állítják vissza az eredeti állapotába – tudtuk meg Székely Annamáriától, a Maros Megyei Környezetőrség igazgatójától. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy
majd a hulladékot ugyanúgy visszahelyezni, ahogy az korábban is volt, és ahogy annak lennie kellett volna, majd földréteggel szakszerűen letakarni.
A folyamatos, naponta ismétlődő kisebb tűzesetek után, csütörtök este mint egy tűzhányó, olyan mértékben lángolt fel a Segesvárhoz közel fekvő szeméttelep, füsttel és szemétbűzzel lepve el az egész várost. A vészhelyzeti felügyelőség Ro-Alert riasztást küldött a környékbelieknek a füstveszély miatt – tájékoztatta lapunkat Veress Zsombor segesvári olvasónk, aki arról is beszámolt, hogy sűrű füst lepte el az égboltot a város felett, illetve az égő szemét szaga is kiterjedt az egész lakott területre.
A hétvégi tűzről
Csütörtök éjszaka a segesvári tűzoltók mellett a marosvásárhelyi hivatásos és a dánosi önkéntes tűzoltókat is a helyszínre irányították, továbbá három kereskedelmi egység víztároló kocsija is a segítségükre sietett, ugyanis a hevesen lángoló tűz 400 négyzetméter felületen égett nagy mennyiségű füstkibocsátással. Beavatkozott a felügyelőség operatív csoportjának egy része, összesen harminc hivatásos tűzoltó négy járművel érkezett a helyszínre. A hétvégén is oltották a kisebb tűzkitöréseket, keresték a tűzfészkeket, hogy felszámolhassák azokat.
A Maros megyei Havad községhez tartozó Gegesen egy 42 éves férfi kedden délután többször is megkéselte feleségét, aki belehalt a sérüléseibe.
Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!