
Szabadon engedték a megmentett medvebocsot
Fotó: Maros Megyei Környezetvédelmi Őrség Facebook oldala
Medvebocs szorult egy mezőgazdasági területet körülvevő elektromos kerítésbe Rücsinéma településen – erről kapott bejelentést a Maros Megyei Környezetőrség. A kerítés nem működött, a bocsot sikerült kimenekíteni.
2021. június 14., 12:162021. június 14., 12:16
2021. június 14., 14:012021. június 14., 14:01
A Milvus Csoport Madártani és Természetvédelmi Egyesület, illetve a Vets4Wild Egyesület szakembereinek segítségével mentették ki a medvebocsot.
A környezetőrség közösségi oldalán megosztott hétfői beszámoló szerint a mentési akciót az anyamedve közelben tartózkodása is nehezítette. Az akcióban résztvevők testi épségét a megyei csendőrség csapata biztosította. Mivel a medvebocs nem sérült meg, és az anyamedve is a közelben volt, a bocsot szabadon engedték.
Fotó: Maros Megyei Környezetvédelmi Őrség Facebook oldala
Az elmúlt 24 órában 96 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 97 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
17 428-ra csökkent azoknak a felhasználóknak a száma, akiknél szünetelt az áramszolgáltatás – közölte vasárnap este az energiaügyi minisztérium az országban sokakat érintő szolgáltatás-megszakadás állapotát ismertetve.
Dr. Balázsi Gábor székelyföldi származású, Egyesült Államokban élő fizikus, biofizikus és szintetikus biológus nemrég lelkendezve számolt be közösségi oldalán arról, hogy sikerült körbeutaznia a Földet. Emellett a rákkutatás helyzetére is rákérdeztünk.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét a konstancai megyei kórházhoz, és kérni fogja a foglalkozás-egészségügyi bizottságtól az orvosi ügyelet teljesítése alóli felmentések felülvizsgálatát.
Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este azt nyilatkozta, bízik benne, hogy január 16-i ülésén az alkotmánybíróság dönteni fog a bírák és ügyészek különnyugdíját szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
Az idei tél legalacsonyabb hőmérsékletét mérték vasárnapra virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban mínusz 17,2 Celsius-fokig hűlt a levegő.
szóljon hozzá!