
Kratochvil Károlyra, a 20. századi magyar hadtörténelem kiemelkedő alakjára emlékeztek Kézdivásárhelyen januárban • Forrás: Tamás Sándor/Facebook
A kézdivásárhelyi önkormányzat kénytelen eltávolítani a Székely Hadosztály parancsnokának, Kratochvil Károly altábornagynak a szobrát. Dan Tanasă még márciusban közzétette a blogján, hogy a „romángyilkos” szobrát 2009-ben törvénytelenül, engedélyek nélkül állították fel.
2019. május 29., 17:302019. május 29., 17:30
2019. május 29., 17:352019. május 29., 17:35
A blogger a Kovászna Megyei Művelődési Igazgatósághoz folyamodott, és kiderült, hogy az akkori városvezetés, Rácz Károly polgármester nem kérte a műemlékvédelmi jóváhagyást, és építkezési engedélyt sem állított ki.
Bokor Tibor kézdivásárhelyi polgármester a sajtónak azt nyilatkozta, keresik a megoldást, a szobornak az új helyet.
Az év elején már a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma is tiltakozott azért, mert január folyamán Háromszéken a Székely Hadosztály megalakulásának 100 éves évfordulójára és Kratochvil Károlyra emlékeztek.

Nehezményezi a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma, hogy januárban Háromszéken a Székely Hadosztály megalakulásának 100 éves évfordulójára és Kratochvil Károlyra emlékeztek. Úgy vélik, a magyar revizionizmus kiemelkedő alakjának „dicsőítése” sérti a román közösséget.
Tamás Sándor megyei tanácselnöknek címzett beadványban úgy fogalmaztak, a „magyar revizionizmus kiemelkedő alakjának dicsőítése sérti a Kovászna megyei román közösséget, ellentmond a romániai törvényeknek, a nemzetközi jogszabályoknak, és az európai békés együttélés szabványainak”.
Kratochvil Károly
Arra hivatkoztak, hogy Kratochvil Károlyt nem nyilvánították ugyan háborús bűnösnek, „de ismertek az 1918-1919 közötti román-ellenes cselekedetei”. Tamás Sándor akkor kifejtette, nagy tisztelője Kratochvil Károlynak, mindannak, amit katonaként, hazafiként képviselt.
Közel 550 sofőr gépkocsivezetői jogosítványát vonták be szombaton a rendőrök, ezek közül 129-et gyorshajtás, 58-at alkohol hatása alatti vezetés miatt – közölte vasárnap az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR).
Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.
Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
szóljon hozzá!