Tűz ütött ki egy székelyudvarhelyi melléképületben, ahol húst füstöltek.
2010. január 11., 16:272010. január 11., 16:27
2010. január 11., 20:482010. január 11., 20:48
Hétfőn, január 11-én délután a Lejtő utca 34. szám alatt kigyulladt egy melléképületben berendezett húsfüstölő. A tűzoltók gyorsan a helyszínre érkeztek, így csak a kis épület károsodott, egyéb, jelentősebb anyagi kár nem keletkezett. A jelzett szám alatti házban két idős személy lakik, akik nemrég húst vásároltak, melyet odaraktak füstölni – mint kiderült, egy régi, húsz éve nem használt füstölőbe.
Tekintse meg képgalériánkat!
A Korond-patak megfékezése és az esetleges árvizek megelőzése érdekében átfogó tervet dolgozott ki a vízügyi igazgatóság, amelynek része egy tizenkét méteres gát megépítése is.
Művészettel, személyes történetekkel és szakmai útmutatással járja körül a nők elleni erőszak témáját a Piros. Produkció különleges estje Székelyudvarhelyen, amelynek célja: kimondani, felismerni és segítséget nyújtani.
Megsérült egy 82 éves ember hétfőn Székelyudvarhelyen, amikor egy sofőr nem adott neki elsőbbséget a kijelölt gyalogátkelőn és elgázolta az időst.
Drogprevenciós előadásokat szervez kilencedikes diákoknak és szüleiknek a székelyudvarhelyi Rotary Club november 24–25-én, hogy őszintén beszéljenek a szerhasználatról, a döntésekről és a megelőzésről.
Cipősdoboz- és tartós élelmiszergyűjtő akció indul Székelyudvarhelyen, amely idén még több rászoruló gyermeket, családot, kórházi osztályt és kisnyugdíjast szeretne támogatni a karácsonyi időszakban.
Gázspray-jel és elektromos sokkolóval hatolt be egy szentegyházi lakos otthonába három fiatal férfi, ahol a háztulajdonost bántalmazták, majd elvették tőle a telefonját és 800 lejt. A gyanúsítottak előzetes letartoztatásba kerültek.
A kormánytámogatás folyósításának elmaradása nehezíti a tervezett út- és utcafelújításokat Agyagfalván. A korszerűsítés a Sala utcában kezdődött, és bár a munkálatot le kellett állítani, az utat sikerült járhatóvá tenni a tél beállta előtt.
Szentegyháza nyerte meg a Virágos Magyarország verseny idei kiadásán Az év határon túli települése kitüntető címet.
„Nekünk egymásra kell vigyázni, azért is fontos, hogy az aktuális kihívásokra közösen adjuk meg a választ” – fogalmazott Szili Katalin azon a székelyudvarhelyi konferencián, ahol a Kárpát-medencei magyarság helyzetéről beszélgetnek a szakemberek.
Rajzfilm, történelem és művészet találkozik Székelyudvarhelyen: a magyar animáció mestere, Jankovics Marcell életművét bemutató kiállítás nyílt a Haáz Rezső Múzeumban, mely egyben a történelem és a művészet összekapcsolásának varázsát is bemutatja.
szóljon hozzá!