
Mintegy száz erdélyi magyar vállalkozó vett részt a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága, a Design Terminal és a Pro Economica Alapítvány szerda esti Erdélyi Mentorprogram Záró- és Díjátadó Gáláján Kelementelkén. Mint elhangzott, a program célja olyan közösségi hálót szőni, „amit soha senki nem tud eltépni”.
2021. június 23., 23:132021. június 23., 23:13
A szerdai eseményen köszöntőt mondott Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára és Vass Levente, a romániai egészségügyi minisztérium államtitkára.
A Vajdaság után Erdélyben is megvalósult mentorprogram célja a tapasztalt nagyvállalkozók mentorrá képzése, ezáltal a vállalkozókat segítő szakmai környezet kialakítása a külhoni magyar régiókban. Akárcsak az, hogy a több éve, évtizede jól működő vállalkozások támogassák az induló vállalkozókat, rövidüljön a vállalkozói tanulási folyamat, kapcsolati hálót hozzanak létre a vállalkozók a különböző régiók között.
Nagy Zsolt, a Leginspirálóbb mentor díjat vehette át
Köszöntőjében Potápi Árpád János arról beszélt, hogy a 2019-ben kezdődött mentorprogram minden régióban elindult, hogy a vállalkozások számára fejlesztési lehetőséget nyújtson, fellendítse a magyar vállalkozásokat, megerősítse a magyar családok gazdasági körülményeit.
– fogalmazott a politikus, aki arra is kitért, hogy a nemzetpolitikában 2014–2015 óta a hagyományos támogatási rendszer mellett – amely alapvetően a kultúrát, az oktatást, a szociális és egészségügyi szférát érinti – egyre nagyobb hangsúlyt kap a szülőföldön való boldogulás segítése egyrészt a szakképzésen, másrészt a gazdasági támogatási rendszeren keresztül.
Brendus Réka, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkárságának főosztályvezetője adta át a Legszorgalmasabb páros díjat Lukács Orsolyának és Parajdi Borbálának
– hangsúlyozta Potápi, hozzátéve, az is a célok között szerepel, hogy ezek a hálózatok a barátság elvén működjenek.
Potápi Árpád János: a program célja olyan közösségi hálót szőni, amit senki nem tud eltépni
A június végén záruló Erdélyi Mentorprogramban több mint 30 erdélyi nagyvállalkozó mentorrá való képzése valósult meg, akik mintegy 70 erdélyi kis- és középvállalkozónak nyújtottak segítséget a vállalkozásuk sikeres működtetéséhez. Összesen nyolc képzési napot tartottak, a világjárvány miatt online, a mentorok és a mentoráltak párokban dolgoztak – hangzott el a rendezvényen.
Az Erdélyi Mentorprogram résztvevői közül a legeredményesebbeket hat kategóriában díjazták:
A Leginspirálóbb mentor: Nagy Zsolt
A Legelhivatottabb mentorált: Nagy Zsolt
A Legkitartóbb páros: Baróti-Porzsolt Erzsébet és Bálint Csaba
A Legszorgalmasabb páros: Lukács Orsolya és Parajdi Borbála
A Legmentorabb mentor: Szakács-Paál István
A Legösszetartóbb csapat: Csöregi Ilka, Csöregi Norbert, Simon László, Nagy Károly
A díjátadó végén a program valamennyi résztvevője oklevelet vett át a Kelementelkén szervezett ünnepségen.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
szóljon hozzá!