Fotó: Bíró Blanka
A legeredményesebb 1100 háromszéki vállalkozás díjazásával zárult pénteken este a vállalkozók hete, a Startup Week. A Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 24. alkalommal osztotta ki a díjakat.
2017. október 22., 21:112017. október 22., 21:11
2017. október 23., 13:552017. október 23., 13:55
Édler András a kamara elnöke rámutatott:
Édler hangsúlyozta, már harmadik éve vezető ágazat az ipar, ezt követi a kereskedelem, a szolgáltatások, az építkezés, a mezőgazdaság és erdészet valamint a kutatás-fejlesztés és high-tech ágazat.
A kereskedelmi és iparkamara elnöke kifejtette, a kormány kapkodó politikájának Kovászna megyében is vannak áldozatai,
Hangsúlyozta, belső és külső kihívásokkal kell megküzdeni, hogy Székelyföld gazdasága javuljon, a fiatal szakembereket itthon tudják tartani, vagy éppen hazacsalogatni. Meglátása szerint, mentalitásváltásra van szükség, hogy javuljon a versenyképesség, a térségre jellemző konzervativizmus hátrányt jelenthet. A külső tényezőkön, mint a repülőtér vagy autópálya hiánya, nem tudunk változtatni, ezért olyan ágazatokat kell beazonosítani, melyek a jelenlegi infrastruktúra mellett is működőképesek, például az informatika.
Fotó: Bíró Blanka
Az üzleti forgalom alapján összeállított toplista élén a Baróton bejegyzett, ám nagyobbrészt Brassó megyében tevékenykedő Fabrica de Lapte Brasov cég áll 370 millió lejes forgalommal, ezt egy másik tejgyár a sepsiszentgyörgyi Covalact követi, a helyi húsfeldolgozót és üzletláncot működtető Bertis a harmadik. A toplista éléről épp a nagyberuházások hiánya miatt lemaradtak az építkezési nagyvállalatok. Kovászna megye legnyereségesebb cége a kézdivásárhelyi Zarah Moden készruhagyár, amely 20,8 millió lejes profitot valósított meg, a második az Olt textilgyár, a harmadik a Covalact. Édler rámutatott Háromszéken a textilipar és az autóalkatrész- gyárak a legnagyobb alkalmazók, ám a könnyűipari cégeknél egyre inkább gondot okoz a munkaerőhiány, amit gépesítéssel tudnak orvosolni.
A sepsiszentgyörgyi Leonor Ballroom rendezvényteremben szervezett eseményen a kereskedelmi és iparkamara
Ugyancsak első ízben osztották ki az év innovatív vállalkozója díjat, amelyet a fiatal sepsiszentgyörgyi vlogger, Dezső Bence kapott, akinek videócsatornáját közel 340 ezren követik.
Sok romániai alkalmazott nemcsak a pénz, hanem a lelki nyugalom miatt váltana munkahelyet. Egy friss felmérés szerint többségük elégedetlen a jelenlegi fizetésével, és komoly pszichés nyomás nehezedik rájuk.
Az elnök a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli tisztújító kongresszusán mondott beszédében rámutatott, Romániának van jövője, és ez nem 20-30 év múlva, hanem várhatóan 2-3 évig tartó korrekciós időszak lejártával érezhető lesz.
Egy 32 éves motoros életét vesztette, és egy 15 éves fiatalkorú megsérült egy súlyos közúti balesetben szombat hajnalban a Kolozs megyei Magyarkapus településen.
Több útszakaszon is forgalomkorlátozásokra kell számítani Maros és Hargita megyében, az ott zajló útjavítási munkálatok miatt, a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP) tájékoztatása szerint.
Szombaton 1200 küldött részvételével rendkívüli tisztújító kongresszust tart a parlament épületében a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz arról biztosította Ilie Bolojan miniszterelnököt, hogy jómaga és pártja „szemrebbenés nélkül” támogatják a második deficitcsökkentő csomag részét képező, pénteken bejelentett reformokat.
A második fiskális csomagnak nem csak a bírák és az ügyészek nyugdíját, hanem az összes különnyugdíjat szabályoznia kell – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan.
Ilie Bolojan pénteken bejelentette, hogy a kormány második deficitcsökkentő csomagjának része az állami vállalatok reformja, ezen belül az igazgatótanácsaik létszámának csökkentése és a vezetőik juttatásainak korlátozása.
Fizetése 20 százalékát az államkasszába utalta pénteken Bogdan Ivan energiaügyi miniszter, aki arra kérte a minisztériumnak alárendelt vállalatok vezetőit, hogy kövessék a példáját.
A parlament épületén lévő antennák és elektromágneses mezőt generáló berendezések azonnali leszerelését kérték pénteken a szenátus alkalmazottainak szakszervezetei, arra hivatkozva, hogy a kormány korlátozni készül a veszélyességi bérpótlékot.
szóljon hozzá!