Szőke Domokos szerint fontos, hogy az utca lakói mellett csak indokolt esetben lehessen behajtani a gyalogosoknak szánt Lejtő utcába
Fotó: Veres Nándor
Újabb három beruházás végére tett pontot Csíkszereda önkormányzata. Átadták az újonnan felújított, több fejtörést és lakossági elégedetlenséget okozó Lejtő utcát, elkészült az Octavian Goga Főgimnázium bentlakása, és a Zsögöd utca felső szakaszának átvételezésére is sor került.
2020. október 20., 16:012020. október 20., 16:01
2020. október 20., 16:352020. október 20., 16:35
A még tisztségben levő városvezetés részéről Ráduly Róbert Kálmán polgármester elmondta, mivel sétálóutca szerepet adtak ennek a felületnek, a Petőfi Sándor utca gyalogosoknak fenntartott része immár jelképesen százötven méterrel lett hosszabb. Ennek érdekében a Lejtő utca felső részén már fel is szerelték az autós forgalom behajtását megakadályozó sorompót, amelynek beüzemelése még várat magára. Ráduly megjegyezte,
„Az új tanácsi határozatot előkészítettük a behajtással kapcsolatosan, de egyelőre még nem tudtuk beterjeszteni a tanácsülésre. Beléptető rendszerben gondolkodunk, a berendezés egyébként rendszámfelismerő szenzorral is el van látva” – számolt be Szőke Domokos alpolgármester, kitérve, hogy a zajló munkálatok miatt a Petőfi utca felső része nem volt lezárva, de a későbbiekben ez újból csak a gyalogos forgalomnak lesz visszaadva.
„Előbb az esővíz-hálózat kiépítését szerettük volna megoldani, hiszen a fenti utcákból lezúduló nagy mennyiségű eső több alkalommal is elárasztotta a Petőfi utca ide eső részét” – tudatta Szőke, hozzátéve, csak negyedik kiírásra és a beruházási összeg megemelésével sikerült kivitelezőt találniuk a felújításra. Megköszönte ugyanakkor az áramszolgáltató (Electrica Rt.) közreműködését, aki a felszámolta az utcában levő villanyoszlopokat és a földbe helyezte a villanyáramot biztosító kábelezést.
Leitmann Péter, a kiviteli tervek elkészítője elmondta, nehéz volt megfelelő szakembert találni a kockakövek minőségi elhelyezésére az utca burkolataként. Rámutatott, több esőzés után is ellenőrizték az utcát, de most már nem zúdul le a víz az utca alsó részére. A 634 ezer lejes felújítást teljes egészében a helyi költségvetésből finanszírozták.
Még két beruházás
Az Octavian Goga Főgimnázium bentlakásának átvétele is megtörtént, amely a több mint hatvan százalékos helyi önrésszel kiegészítve 4,6 millió lejbe került. A Zsögöd utca felső szakaszának felújítását – akárcsak a másik két beruházást – szintén helyi vállalat végezte el, ennek értéke elérte a 2 millió lejt.
Vízbe esett ember megmentésére riasztották a tűzoltókat Marosludason. Az eset a város szélén, az egykori üveggyár közelében található tónál történt – írja közleményében a Maros megyei tűzoltóság.
Nicușor Dan kérte, hogy ne legyen áfaemelés, de az államháztartás helyzetének elemzése után a kormány döntése az volt, hogy ezt meg kell lépni – jelentette ki hétfőn este Ilie Bolojan.
Egyelőre nehéz meghatározni, mekkora veszteséget okoz a parajdi bányakatasztrófa Korondon és Szovátán: előbbi település árusai 15-20 százalékos kiesést jósolnak, az üdülővárosban inkább a vakációs jegyek értékének csökkentése miatt aggódnak.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő intézkedések hatálybalépése után a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, nem csökken a fizetésük, és nem szűnnek meg az ösztöndíjak sem, csupán átszervezik a
A Transzfogarason történt halálos medvetámadást követően számtalan reakció érkezett a közösségi oldalakat használók részéről.
Ilie Bolojan miniszterlenök a képviselőház és a szenátus hétfő délutáni együttes ülésén kijelentette, hogy július végéig a második deficitcsökkentő csomaggal is a parlament elé járul, és ezek az intézkedések már a méltányosságra helyezik hangsúlyt.
Vészhelyzetben hozott felelősségteljes döntésnek nevezte hétfőn délután a parlamentben Ilie Bolojan az első deficitcsökkentő csomagról szóló törvénytervezet beterjesztését.
Napról napra kevesebb marad a sepsiszentgyörgyi városközpont egyik meghatározó épületéből. A valamikori Bodok szálló bontásával járó zaj és por az épület közelében levő vendéglátóegységek számára is megnehezíti a nyári szezont.
A megszorító intézkedések ellen tiltakoztak hétfőn a parlament melletti Izvor parkban a tanügyi és az egészségügyi alkalmazottak szakszervezetei.
Egy fa dőlt ki Csíkszeredában, valamint több mint 2500 felhasználó maradt áram nélkül Csíkszéken a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt hétfőn délután – közölte a Hargita megyei katasztrófavédelem.
1 hozzászólás