A második és a harmadik negyedévben fizetik ki a csíkszeredai kórház alkalmazottainak azokat az összegeket, amelyeket idén kapnak a korábban megvont és később peres úton visszanyert fizetési jogok után.
2012. március 11., 15:062012. március 11., 15:06
2012. március 11., 16:212012. március 11., 16:21
A 2008-ban meg nem kapott és később peres úton megnyert 13. fizetés 33 százalékát, valamint a 2010. július-december időszakra szintén perrel visszanyert 25 százalékos bércsökkentés 5 százalékát és az erre számolt inflációs többletet kell megkapják idén a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház azon alkalmazottai, akik Sanitas-tagok – mondta Nyulas Emma, az egészségügyi szakszervezet Hargita megyei elnöke.
A peres úton visszanyert összegek kifizetését kormányhatározattal több évre osztották fel. Demeter Ferenc, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház menedzsere közölte, belefoglalták az alkalmazottaknak visszajáró összegeket az intézmény idei költségvetésébe, és a második, illetve a harmadik negyedévben fogják ezeket kifizetni. A menedzser szerint igazságtalanság, hogy miközben ezek az összegek annak idején a központi költségvetésbe kerültek vissza, most mégsem központi forrásból biztosítják. „Joguk van erre a pénzre az alkalmazottaknak, mert megdolgoztak érte, de a kórház elég kellemetlen helyzetbe kerül a kifizetésük által, hisz a levont összegeket beküldtük a központi költségvetésbe, a kórháznak pedig nincsenek tartalékai. Így ki kell termeljük ezt a pénzt, az alkalmazottak kell megdolgozzanak érte ismét” – fejtette ki Demeter Ferenc. Közölte, a második negyedévben a megnyert 13. fizetésnek erre az évre kifizetésre megszabott részét, a harmadik negyedévben pedig a 25 százalékos bércsökkentésnek erre az évre visszaadásra megszabott részét fizetik ki az alkalmazottaknak.
Nyulas Emma úgy értékelte, egy alkalmazott összesen másfél fizetésnyi pénzt kap idén a visszaperelt jogokból. Jövőre folytatódnak a kifizetések, akkor lesz esedékes a megnyert tizenharmadik fizetés következő egyharmada, illetve a hat hónapra visszanyert 25 százalékos bércsökkentés újabb tíz százalékának a visszafizetése.
Kedd reggeltől lehet szavazni a tervezett zsögödi vidámpark nevére, miután a Drakula Park elnevezés – megosztó jellege miatt – társadalmi vitát váltott ki a csíkszeredai közösségben. A nagy volumenű létesítmény tervdokumentációja már elkészült.
Közel ezer hívő és meghívott vendég részvételével áldották meg vasárnap, hét évig tartó felújítást követően a madéfalvi Jézus Szíve-templomot. Az ünnepségen a megújult orgonát is felszentelték.
A csíkszeredai bevásárlópark felvásárlásával belép a román piacra a cseh Star Capital Finance – írja a profit.ro a vállalat közleménye alapján.
Több órára lezárják szombaton és vasárnap a Tolvajos-tető és Hargitafürdő közötti útszakaszt a Hargita Hill Climb Challenge edzései és futamai miatt.
Tizedik alkalommal rendezik meg a Csíkszeredai Kórháznapokat július 2–5. között. A jubileumi rendezvényen hazai és magyarországi szakemberek osztják meg tapasztalataikat, és a nagyközönség számára is lesznek előadások.
Több mint egy hónapon át, június 11. és július 19. között közösségi meccsnézést szerveznek Csíkszereda központjában.
Korszerűbb körülmények között, a Poliklinika első emeletén működik tovább a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház orvosi laboratóriuma, ahol helyet kaptak a mikrobiológiai laboratórium európai uniós támogatásból, újonnan vásárolt műszerei is.
A következő évben kezdődhet el Csíkszereda városbejáratainál az új, a városlakók tetszését elnyerő arculati elemek építése. Az ötletpályázat nyomán legjobbnak ítélt elképzelés alapján idén a műszaki terveket szeretnék elkészíttetni.
Megérett a borzsovai fürdő a felújításra, ezért a Csík Metropoliszövezet Egyesület, a csíkborzsovai közbirtokosság és a szépvízi önkormányzat összefogásával kedden kalákában fogtak hozzá a részbeni rendbetételéhez.
Két, egymással teljesen ellentétes ítélet született a tusnádfürdői Csukás-tó területének kisajátítása ügyében, az egyik a volt tulajdonosnak, a másik az önkormányzatnak adott igazat. Ezért egyelőre a tó jogi helyzete nem változik.
szóljon hozzá!