Lebontották a csíkszentsimoni gyermekotthon kerítését

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

Hosszabb huzavona után a csíkszentsimoni önkormányzat szerdán lebontatta a helyi gyermekotthon közvetlen szomszédságában lévő park kerítését.

Létai Tibor

2012. június 28., 15:042012. június 28., 15:04

2012. június 29., 10:162012. június 29., 10:16

A helyi önkormányzat a közterületet évekkel ezelőtt a gyermekotthon gondozására bízta, azzal a feltétellel, hogy rendben tartják azt. A nevelők a gyermekekkel közösen – gyepesítéssel, faültetéssel – egy pazar kis parkot alakítottak ki a poros út mentén. A zöld kis sziget állatoktól való megóvására egy kerítést is felhúztak.

„Emberek jöttek és lebontották a kerítést, aminek nem örültünk, mert fáradtságos munkával építettük fel a nevelőkkel közösen” – mondta ottjártunkkor az egyik játszadozó gyermek. A gyermekotthon épületébe lépve, az ott talált és szemmel láthatóan megfélemlített gondozó már nem volt oly közlékeny. Mint fogalmazott: nem nyilatkozhat semmit az ügyről. Az intézményvezető – akit telefonon sikerült elérni – sem kívánt semmi érdemlegeset mondani.

Június elején, amikor először próbálkoztak a kerítés lebontásával, több nyilatkozó is akadt, akiktől megtudtuk, hogy a terület ugyan nincs a gyermekotthon tulajdonában, de valamikor az önkormányzat a gondozásukra bízta azt. A gyermekotthon kerítésének lebontását sajnos, az egyik szomszéd követeli vehemensen, mert az általa bekerített közterületre az önkormányzat játszóteret kíván építtetni. „Sajnos, ha megdöglött az én kecském, dögöljön meg a másik kecskéje is jelenséggel állunk szemben” – érveltek az akkor megszólalók.

A játszótér azóta felépült, az emberpalánták már birtokukba is vették azt, a szomszéd által bekerített közterület, valamint a gyermekotthon parkjának kerítését pedig lebontották. Az ügyben szerettük volna megszólaltatni Fábián László polgármestert, de nem tudtuk elérni. Korábban ekképpen nyilatkozott a kerítéssel kapcsolatban: „három hónapja a gyermekotthon környékén élők panaszt nyújtottak be a polgármesteri hivatalhoz, amiben kérték a kerítés lebontását. A lakosság akaratát tiszteletben kell tartani, a kerítést le kell szedni, mert jogos a lakosok kérése, hisz közterületről van szó, amit fel kell szabadítani”.

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2026. június 17., szerda

Világhírű hegedűművész a kegytemplomban: Alexandru Tomescu Csíksomlyón lép fel

Egy évvel a vatikáni Sixtus-kápolnában adott koncertje után Csíksomlyóra érkezik Alexandru Tomescu. A világhírű hegedűművész Stradivarius-hangszerén szólalnak meg Bartók, Enescu és Piazzolla művei a kegytemplomban.

Világhírű hegedűművész a kegytemplomban: Alexandru Tomescu Csíksomlyón lép fel
Hirdetés
2026. június 16., kedd

Visszaállítják a letört sorompót, akadály lesz a csíkszeredai sétálóutcában autózók előtt

A nyár folyamán új sorompó kerül Csíkszeredában a Lejtő utca felső végére, ezzel lezárva az utat a sétálóutcába tartó autósok előtt, akik csak meghatározott feltételek mellett juthatnak be ott.

Visszaállítják a letört sorompót, akadály lesz a csíkszeredai sétálóutcában autózók előtt
2026. június 16., kedd

Napelemeket kap és hőszigetelik az ANAF csíkszeredai székházát

Elkezdődött a Hargita Megyei Közpénzügyi Igazgatóság csíkszeredai székházának energetikai korszerűsítése, amely várhatóan másfél évig tart. A beruházás során hőszigetelik az épületet, kicserélik a nyílászárókat, valamint napelemeket is telepítenek.

Napelemeket kap és hőszigetelik az ANAF csíkszeredai székházát
2026. június 16., kedd

Elhunyt Kelemen Csongor egykori politikai fogoly

Életének 86. évében elhunyt Kelemen Csongor teológus, egykori politikai fogoly. Csíkszereda megbecsült polgárától Korodi Attila polgármester közösségi oldalán emlékezett meg.

Elhunyt Kelemen Csongor egykori politikai fogoly
Hirdetés
2026. június 16., kedd

Eladásra kínálja hulladékgyűjtő edényeit a piacról kivonuló szolgáltató

Mivel nemsokára befejezi a hulladékgyűjtést és szállítást a csíkszeredai önkormányzat többségi tulajdonában levő Eco-Csík Kft., a cég kedvezményes áron kínálja eladásra a lakosságnak a korábban kiosztott hulladékgyűjtő edényeket.

Eladásra kínálja hulladékgyűjtő edényeit a piacról kivonuló szolgáltató
2026. június 16., kedd

Nyári didergés Csíkszeredában: három fokig esett vissza a hőmérséklet

Jócskán visszaesett a hőmérséklet keddre virradóan a hargitai megyeközpontban, de Székelyföld-szerte lehűlt, tíz fok alatti értékeket mértek.

Nyári didergés Csíkszeredában: három fokig esett vissza a hőmérséklet
2026. június 15., hétfő

Szavazást indítanak a tervezett Drakula Park új nevére

Kedd reggeltől lehet szavazni a tervezett zsögödi vidámpark nevére, miután a Drakula Park elnevezés – megosztó jellege miatt – társadalmi vitát váltott ki a csíkszeredai közösségben. A nagy volumenű létesítmény tervdokumentációja már elkészült.

Szavazást indítanak a tervezett Drakula Park új nevére
Hirdetés
2026. június 14., vasárnap

Hét év után újra teljes pompájában fogadja híveit a madéfalvi templom

Közel ezer hívő és meghívott vendég részvételével áldották meg vasárnap, hét évig tartó felújítást követően a madéfalvi Jézus Szíve-templomot. Az ünnepségen a megújult orgonát is felszentelték.

Hét év után újra teljes pompájában fogadja híveit a madéfalvi templom
2026. június 12., péntek

Gazdát cserélt a csíkszeredai bevásárlóközpont

A csíkszeredai bevásárlópark felvásárlásával belép a román piacra a cseh Star Capital Finance – írja a profit.ro a vállalat közleménye alapján.

Gazdát cserélt a csíkszeredai bevásárlóközpont
2026. június 12., péntek

Útlezárásokra kell számítani a Hargitafürdőre vezető úton a hétvégén

Több órára lezárják szombaton és vasárnap a Tolvajos-tető és Hargitafürdő közötti útszakaszt a Hargita Hill Climb Challenge edzései és futamai miatt.

Útlezárásokra kell számítani a Hargitafürdőre vezető úton a hétvégén
Hirdetés