
Fotó: Kristó Róbert
A csíkszeredai Soros Oktatási Központ május 2-án Interkulturális kommunikáció a soknemzetiségű Európában címmel indított műhelymunkát. Az öt napos műhelymunka támogatója az Európai Bizottság, Grundtvig program, Grundtvig Felnőttképzési Műhely.
2011. május 02., 14:592011. május 02., 14:59
2011. május 02., 19:532011. május 02., 19:53
A képzés a csíksomlyói Jakab Antal Tanulmányi Központban zajlik, vezető előadó Andrew Hockley. A műhely fő célkitűzése, hogy hozzájáruljon az interkulturális kommunikációs elméletek, módszerek és problémák tudatosításához, megismertetéséhez, ugyanakkor gyakorlati képzést nyújt a multietnikus környezetben dolgozók számára Európa-szerte.
A tizenkét külföldi résztvevő – olasz, francia, lett, cseh, lengyel, német és török – számos érdekes témában (fontosabb interkulturális elméletek, különböző módszerek elsajátítása az elmélet gyakorlatba való ültetéséhez, interkulturális kommunikációs készségek fejlesztése, saját interkulturális kommunikációs tapasztalatok átadása a környezetüknek, a különböző integrációs megközelítések megvitatása és kategorizálása) szerezhet új ismereteket.
A helyi szervezők a képzés biztosítása mellett meg kívánják mutatni a külföldről érkezett résztvevőknek a képzési helyszín és a régió értékeit. Tanulmányi kirándulások lesznek Balánbányára és Brassóba, ahol helyi idegenvezetők segítségével ismerkedhetnek a többnemzetiségű települések lakóival, hisz nem mindennapi lehetőség ilyen színes nemzetközi közönség körében népszerűsíteni Európának ezt a sokak számára nehezen elérhető sarkát – informálta portálunkat Ferencz S. Katalin, a csíkszeredai Soros Oktatási Központ munkatársa.
Marosvásárhelyre szállították vasárnap este SMURD-helikopterrel a csíkszeredai megyei kórházból a vasúti balesetben megsérült csecsemőt, a másik három sérültet továbbra is a megyei kórházban ápolják.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Három éve nyílt meg Csíkszeredában az Angyalkert napközi, amely a magyar kormány támogatásával épült meg. A létesítménybe járó 170 gyermek számára nemcsak korszerű környezetet, hanem a keresztény értékek mentén történő nevelést is biztosítanak.
A januári bizonytalanság és tiltakozások után március közepére tetőzött az adófizetési kedv a hargitai megyeszékhelyen. A lakók március 31-ig élhetnek a 10 százalékos kedvezménnyel, ami a jelentős adóemelések mellett némi megtakarítást jelenthet.
A tavaly decemberi leállás után folytatja a kivitelező a Tusnádfürdőt ellátó új vízvezeték építését. Idén nemcsak a hálózatot, hanem a vízszolgáltatáshoz szükséges létesítményeket is szeretnék elkészíteni, hogy tudják beüzemelni az új rendszert.
Nemzetközi szimpóziumra várják a pedagógusokat március 21-én, szombaton Csíkszeredában, ahol a gyermekek jóllétéhez kapcsolódó innovatív oktatási megoldások kerülnek fókuszba.
A szívinfarktusos betegek ellátása mellett lehetőség van szívritmusszabályzó eszközök beültetésére, illetve cerebrovaszkuláris beavatkozásokra is Csíkszeredában, a magyar kormány támogatásával létrehozott intervenciós kardiológiai központban.
A felső légúti megbetegedések számának csökkenését követően, csütörtöktől ismét lehet látogatni a pácienseket a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház legtöbb osztályán.
Újraindul az Ezüst Akadémia Csíkszeredában, amely a hatvan év feletti korosztály számára kínál értékes, érdekes és közérthető előadásokat. Az első prezentációt március 31-én, kedden tartják.
A Csíki Játékszín először tűzi műsorára Reginald Rose 12 dühös ember című drámáját, Vladimir Anton rendezésében. A produkció olyan témákat állít középpontba, amelyek napjaink társadalmi megosztottságában különösen aktuálisak.
szóljon hozzá!