Fotó: Boda L. Gergely
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) fellebbezést nyújtott be a marosvásárhelyi ítélőtáblánál a Borboly Csaba és három gyanúsított társa szabadlábra helyezéséről szóló bírói döntés ellen.
2013. május 15., 10:572013. május 15., 10:57
2013. május 15., 19:222013. május 15., 19:22
Az ügyészségnek 24 órája volt megfellebbezni a kedden délután született bírói döntést, ezt meg is tette. Az ügycsomót a Legfelsőbb Semmítőszékhez továbbítják, amely illetékes elbírálni a fellebbezést, de csak azután, hogy elkészül a szabadlábra helyezésről szóló határozat és a fellebbezés indoklása. Mint ismert, a hivatali visszaélésekkel, hamisításra való felbujtással, hamisításban való részvétellel és más bűncselekményekkel gyanúsított Borboly Csabát, a Hargita megyei önkormányzat elnökét, Sófalvi László volt alelnököt, Pálffy Domokos megyei önkormányzati képviselőt, és Csiszér Botond Benedek volt megyei útügyi igazgatót hétfőn vette 24 órás őrizetbe a DNA.
Az ügyészek azt kérték a marosvásárhelyi ítélőtáblától, hogy a gyanúsítottak 29 napos előzetes letartóztatásba kerüljenek. Kérésüket kedden az ítélőtábla elutasította, így szabadlábon védekezhetnek, viszont 30 napos lakhelyelhagyási tilalmat rendeltek el számukra. Ez azt jelenti, hogy Borboly és Csiszér Csíkszeredában, Pálffy Gagyban, Sófalvi pedig Székelyudvarhelyen köteles tartózkodni, a településeket nem hagyhatják el június 12-ig az ítélőtábla engedélye nélkül. Ugyanakkor egymással vagy az ügy tanúival sem kommunikálhatnak, és tisztségeiket sem gyakorolhatják.
Megsérült egy ember közúti balesetben Gyergyótölgyes település közelében csütörtök reggel. A helyszínen ellátták, majd kórházba szállították.
1944 őszén Gyergyószentmiklós mellett 159 magyar honvédet mészároltak le, a város felszegi részén pedig harminc civil halt meg a harcokban. A gyergyóiak minden évben fejet hajtanak a katonák és ártatlan áldozatok emléke előtt.
A közbiztonság megőrzése, fenntartása érdekében szerveztek átfogó ellenőrzést a Hargita megyei rendőrök Maroshévízen, amelynek során jelentős pénzbírságot róttak ki.
Első alkalommal szervez történelmi, népi és huszárprogramokat Gyergyószék legmagasabb pontján, az 1544 méteres Pricske-tetőn a Földváry Károly Hagyományőrző Huszáregyesület.
Idén a gyergyószárhegyi Kájoni János Gyermekvédelmi Otthon udvarán tartják meg a hagyományos tatárdombi megemlékezést és az ahhoz kapcsolódó kulturális eseményeket szombaton. A szentmise után néptánc produkciók és színdarab is várja az érdeklődőket.
Javítási munkálatok miatt szünetelni fog az ivóvízszolgáltatás több gyergyószentmiklósi utcában szeptember 5-én, pénteken.
Motorkerékpár és autó ütközött szeptember 3-án délután Gyergyószentmiklós és Gyilkos–tó között.
Tizenötödik alkalommal szervezik meg Gyergyószentmiklóson az Örmény Művészeti Fesztivált, amely szeptember 5–7. között kínál gazdag programot a közönségnek. A kulturális értékek megmutatása és a gasztronómia is jelentős hangsúlyt kap.
Sikerült átütemezni a korábban felvett húszmillió lejes hitel visszafizetését, nyugtázták Csergő Ottó lemondását, és újra közbeszerzést írnak ki a szemét elszállítására. Ezek voltak a gyergyószentmiklósi képviselő-testület hétfői ülésének témái.
Árokba csúszott egy busz Borzonton hétfő reggel. Felnőttek és gyerekek is a járműben ragadtak a mentőegységek érkezéséig.
szóljon hozzá!